وزیر راه و شهرسازی وظیفه ذاتی این وزارت خانه را تسهیل خانه دار شدن مردم و اقشار مختلف عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأمین مسکن هنرمندان و خبرنگاران که امروز شنبه ۹ مرداد به امضا رسید، گفت: امروز میزبان وزیر ارشاد در وزارت راه و شهرسازی برای امضای این تفاهم نامه هستیم و توضیحات وزیر ارشاد در خصوص وضعیت معیشتی و مسکن اصحاب فرهنگ و هنر، احساس تکلیف وزارت راه و شهرسازی را تشدید کرد.
وی افزود: ما در بحث تخصیص ظرفیت و تعیین اولویت مسکن اصحاب فرهنگ و هنر بر اساس تعیین ضوابط و اولویت‌هایی که وزارت ارشاد به ما معرفی می‌کند فعالیت بیشتری خواهیم داشت تا بتوانیم گام بزرگ‌تری برداریم و جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.
وزیر راه و شهرسازی وظیفه ذاتی این وزارتخانه را کمک به خانه دار شدن مردم دانست و افزود: ما برای انجام این رسالت خود ساز و کارها را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که بیانگر سیاست پابرجا و یک عزم راسخ برای تحقق خانه دار شدن مردم باشد.
وی به اهتمام ویژه وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن اشاره کرد و افزود: این طرح در حال اجراست، در برخی پروژه‌ها جلوتر از زمان بندی هستیم و در برخی پروژه‌ها عقب‌تریم. مردم هم اهتمام کنند و آورده‌های خود را تکمیل کرده تا پروژه‌ها شتاب بیشتری بگیرد و بتوانند زودتر از زمان بندی واحدهای خود را تحویل بگیرند.
اسلامی تصریح کرد: یک سال است که دو وزارت راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع تفاهم نامه مسکن خبرنگاران و هنرمندان را پیگیری می‌کند و تعیین تکلیف افراد مشمول کمی زمان برد. البته اگر امروز این سند به امضا می‌رسد، ما در نقطه صفر نیستیم و گام‌هایی برداشته‌ایم. از جمله افراد و پروژه‌های آنها شناسایی شده‌اند و ظرفیت‌ها نیز تخصیص یافته است. حتماً تا روز ۱۷ مرداد افراد معرفی شده از سوی وزارت ارشاد به پروژه‌ها متصل می‌شوند و پس از ثبت نام آنها در سامانه طرح اقدام ملی مسکن برای مشمولان پیامک ارسال خواهد شد. قرار است در گام دوم لیست‌های بعدی آماده سازی شده و ظرفیت پروژه‌ها و اراضی جدید به این تفاهم نامه افزوده خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امیدواریم دغدغه مسکن اصحاب فرهنگ و هنر به زودی برطرف شود. این تفاهم نامه در حال عملیاتی شدن است و پیشاپیش روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک می‌گویم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari