به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقامات سه نام تجاری برتر شرکت آلمانی فولکس واگن روز جمعه درباره تشدید بحران جهانی کمبود تراشه برای صنعت خودروسازی در ماه های آینده هشدار دادند.
الکساندر سیتز، مدیر مالی نام تجاری فولکس واگن، گفت: اگرچه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد مشکلات عرضه قطعات نیمه رسانا و تراشه در حال کاهش است، اما پیش بینی می کنیم از نظر عرضه، سه ماهه سوم بسیار چالش برانگیز خواهد بود.
فولکس واگن روز پنجشنبه اعلام کرده بود که به دلیل بحران کمبود تراشه، تولید خود را از دست داده است. این بحران که در پایان سال 2020 به صنعت خودرو ضربه سختی وارد کرد، موجب کاهش تولید شش رقمی این شرکت شده است.
با این وجود، فولکس واگن موفق شد سودهای بی سابقه ای را برای نیمه اول سال 2021 به ثبت برساند و تراشه های خود را به خودروهای پورشه و آئودی که سوددهی بالایی دارند، اختصاص دهد. تراشه یکی از اجزای اصلی خودروهای مدرن است.
لوتز مسکه، مدیر مالی پورشه، نیز گفت: با وجود همه این موفقیت ها، بهتر است که واقع گرا باشیم. چرا که صرف نظر از عدم قطعیت همه گیری ویروس کرونا، ادامه وضعیت پرتنش در بازار نیمه رسانا می تواند در سه ماهه سوم قابل توجه باشد.
فولکس واگن، که همراه با رقیبان خود یعنی شرکت دایملرDaimler ، بی ام و BMW، جنرال موتورز GM و فورد Ford دچار این بحران شده است، روز پنجشنبه اعلام کرد که وضعیت را به خوبی مدیریت کرده است، اما نسبت به “برخی تأثیرات” در سه ماهه سوم تا سپتامبر هشدار داد.
آئودی، سودده ترین برند فولکس واگن، روز جمعه گفت نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ماه های آینده عرضه تراشه با وضعیت بحرانی همراه خواهد بود.
این شرکت گفت: آئودی به شدت روی اقدامات جبرانی کار می کند، اما با توجه به ادامه (بحران) کمبود تراشه، انتظار نمی رود که در طول سال تولید از دست رفته را به طور کامل جبران کند.
انتهای پیام/
 

source

توسط ecokhabari