به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رویترز اعلام کرد، کشورهای صادرکننده نفت خام در ماه جولای 26.72 میلیون بشکه نفت در روز تولید داشتند که بالاترین میزان از آوریل 2020 به شمار می‌رود.
تولید نفت اوپک در ماه جولای به بالاترین میزان از آوریل 2020 رسیده است.
در آوریل 2020، این گروه بر اساس توافق کاهش تولید، میزان تولید خود را کاهش داد و عربستان به صورت داوطلبانه کاهش تولید انجام داد.
بر اساس بررسی رویترز، کشورهای صادرکننده نفت خام در ماه جولای 26.72 میلیون بشکه نفت در روز تولید داشتند که 610 هزار بشکه در روز از ماه ژوئن بیشتر است. از ژوئن 2020 به جز ماه فوریه، در تمامی ماه‌ها افزایش تولید صورت گرفته است.
با بهبود تقاضا و اقتصاد در جهان، اوپک پلاس که متشکل از کشورهای عضو اوپک و هم پیمانانشان هستند، کاهش تولید تاریخی شان که در آوریل 2020 با آن موافقت کرده بودند را کم کردند. با افزایش قیمت نفت به بالاتری قیمت در 2 سال و نیم اخیر، اوپک پلاس در این ماه تصمیم گرفت تا از ماه آگوست افزایش تولید داشته باشد.
بر اساس توافق اوپک پلاس، 360 هزار بشکه در روز در ماه جولای نسبت به ماه ژوئن به میزان تولید این سازمان افزوده شده است و عربستان نیز متعهد شده است تا به عنوان آخرین گام برای پایان طرح داوطلبانه اش در کاهش تولید، 400 هزار بشکه در روز دیگر به میزان تولید بیفزاید.
عربستان در ماه‌های فوریه و مارس به صورت داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز از تولید خود کم کرد که به تدریج آن را به حالت قبل بازگرداند.
میزان پای‌بندی اوپک به توافق کاهش تولید در ماه جولای 115 درصد بوده است، در حالی که در ماه ژوئن 118 درصد بود.
بیشترین افزایش برای عربستان با 460 هزار بشکه در روز، پس از آن امارات با 40 هزار بشکه در روز و کویت و نیجریه با 30 هزار بشکه در روز تعلق دارد. تولید نفت عراق  به عنوان دومین تولیدکننده نفت اوپک، روزانه 20 هزار بشکه افزایش یافته است.
اقتصادنیوز: معاملات روز یکشنبه پتانسیل تداوم رشد کنونی را دارد، هر چند که معامله گران تداوم همین وضعیت رشد را در روز…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari