به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که تقاضا سریعتر از عرضه در حال افزایش است و انتظار می رود واکسیناسیون تاثیر شیوع سویه دلتا را کاهش دهد قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود و نفت برنت چهارمین افزایش ماهانه متوالی را به ثبت رساند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با 28 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 76 دلار و 33 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 33 سنت معادل نیم درصد افزایش به 73 دلار و 95 سنت رسید.
قیمت هر دو شاخص نفتی در هفته اخیر شاهد رشد بیش از 2 درصد افزایش بود و نفت برنت در ماه جولای افزایش 1.6 درصدی را تجربه کرد. این چهارمین افزایش ماهانه متوالی نفت برنت بود. قیمت نفت خام آمریکا در ماه جولای تغییر محسوسی نداشت.
با وجود افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا، آسیا و بخش هایی از اروپا تحلیلگران معتقدند افزایش تعداد واکسینه شدگان سبب خواهد شد تا همچون موج های قبلی نیازی به وضع مقررات سختگیرانه قرنطینه وجود نداشته باشد.
تحلیلگران ترمیم سریع مصرف بنزین و تولیدات صنعتی در هند پس از موج اخیر کرونا را نشانه ای از مقاوم تر شدن اقتصادهای بزرگ در برابر بحران کرونا ارزیابی می کنند.
الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه گفته مصرف نفت در سطح جهان رو به افزایش است.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari