به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که تقاضا برای نفت سریعتر از عرضه در حال افزایش است و در حالی که انتظار می رود واکسیناسیون کرونا تاثیر شیوع سویه دلتا در جهان را کاهش دهد، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 59 سنت معادل 0.78 درصد کاهش به 75 دلار و 46 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 62 سنت معادل 0.84 درصد کاهش به 73 دلار رسید.
مارگارت یانگ تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «با توجه به احساس محتاطانه حاکم بر بازارهای آسیا و اقیانوسیه و در حالی که سرمایه گذاران در حال ارزیابی نگرانی ها از ویروس کرونا، آمارهای ضعیف تر از انتظار از رشد اقتصادی و اشتغال آمریکا هستند قیمت نفت اندکی کاهش داشته است.»
اما عرضه محدود و تقاضای قوی در آمریکا، به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت جهان سبب شده تا قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت رشد هفتگی بیش از یک درصدی قرار بگیرد.
یانگ افزود: «این هفته تضعیف دلار و تقویت سوددهی شرکت های آمریکایی سبب شده تا قیمت ها تقویت شود. اما افزایش موارد ابتلا به سویه دلتا در آمریکا ممکن است بر چشم انداز تقاضا تاثیر بگذارد.»
با وجود گسترش مجدد شیوع کرونا در آمریکا، بخش هایی از آسیا و اروپا به گفته تحلیلگران نرخ بالای افراد واکسینه شده ضرورت وضع مقررات قرنطینه سختگیرانه را که می تواند تاثیر منفی بر تقاضای نفت بگذارد، کمتر خواهد کرد.
انتهای پیام/
 

source

توسط ecokhabari