به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد رضا بختیاری با ابراز اینکه دو نوع اخطار در زمینه کاهش مصرف و هم اخطار قطع برای مشترکین صادر شده است افزود: از ابتدای تیر برای مشترکین بدمصرف و پرمصرف تهرانی یعنی مشترکانی که بیش از دو برابر الگو آب مصرف می‌کنند اخطار پیامکی و مکتوب صادر شده است که از فردا آب شرب مشترکین بدمصرف به‌مدت دو تا پنج ساعت در زمان اوج مصرف قطع خواهد شد.
وی با بیان اینکه 20 درصد مشترکین تهرانی بیش از دوبرابر الگوی مصرف، آب مصرف کرده‌اند گفت: الگوی مصرف آب در تهران 15 مترمکعب در ماه برای هر نفر است که مشترکین پرمصرف تا 30 مترمکعب آب در ماه مصرف کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه حدود 30 درصد مشترکان کمی بیش از الگو مصرف دارند و 20 درصد مشترکان جزو مشترکان پرمصرف هستند و حدود پنج درصد نیز فوق‌العاده مصرف بالایی دارند ادامه داد: مشترکین بدمصرف یا استخر دارند و از آب شرب برای پرکردن استخر استفاده می‌کنند و یا برای آبیار‌ی باغچه از آب شرب استفاده کرده‌اند.
بختیاری با توجه به مصرف بالای آب در تهران، گفت: هم‌اکنون 3 درصد مشترکین ما از آب مجانی یا آب امید استفاده می‌کنند که یک‌سوم الگوی مصرف را رعایت کرده‌اند و البته 50 درصد مشترکین تهرانی در حد الگوی مصرف از آب استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: کسانی که بیشتر از الگوی مصرف آب مصرف می‌کنند به‌صورت پلکانی قیمت آب محاسبه می‌شود که البته برخی از آن‌ها به قیمت آب اهمیتی نمی‌دهند، زیرا این کالا ارزان است.
بختیاری گفت: با افزایش هر یک درجه دمای هوا, 60 تا 70 درصد معادل یک شهر 200هزارنفری مصرف آب افزایش می‌یابد این درحالی است که ما امسال علی‌رغم گرمای زیاد و بارش کم و کسری مخازن اجازه ندادیم آب قطع شود و این جفاست که با توجه به همه مسائلی که در مورد کم‌آبی مطرح می‌شود اما بخشی از مشترکین آب توجهی به نوع مصرف ندارند.
انتهای پیام/+

source

توسط ecokhabari