به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مقامات آمریکایی از توقیف یک نفتکش به دلیل نقض تحریم های اعمال شده علیه کره شمالی خبر داد. 
بر این اساس، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد این کشور یک نفتکش متعلق به سنگاپور را که قصد تحویل نفت به کره شمالی و نقض تحریم‌های بین المللی علیه این کشور داشت، توقیف کرده است. این نفتکش در سواحل کامبوج و با حکم یک قاضی فدرال در نیویورک از سوی آمریکایی‌ها مصادره شد.
براساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این نفتکش که ظرفیت حمل حدود ۲ میلیون و ۷۳۴ هزار بشکه نفت را دارد توسط فردی به نام کوک کی سنگ، تبعه‌ای از سنگاپور خریداری شده است.
در این بیانیه آمده است: از این کشتی برای انتقال فرآورده‌های نفتی به نفتکش‌های کره شمالی و ارسال مستقیم آن به بندر نامپو استفاده شده است.
وزارت دادگستری آمریکا در این باره اعلام کرد: اتهامات کیفری برای عاملان این اقدام در جهت دور زدن تحریم‌های بین المللی علیه کره شمالی و نیز توطئه برای پولشوئی در نظر گرفته خواهد شد.
آمریکا کره شمالی را به دلیل آنچه تلاش برای دسترسی به تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک می‌نامد مورد تحریم قرار داده است. برخی از این تحریم‌ها از سوی سازمان ملل متحد علیه پیونگ یانگ اعمال شده است. این تحریم‌ها واردات نفت و سایر فرآورده‌های نفتی به این کشور را محدود می‌کند.
اقتصادنیوز: امروز ۹ مرداد ۱۴۰۰دلار آمریکا تا نزدیکی‌های مرز ۲۶ هزارتومانی رسید.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari