به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، مجری پروژه خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 اعلام کرد که در حال حاضر این پروژه 99 درصد پیشرفت داشته است و لنج مخصوص لوله گذاری فورتونا Fortuna روی بخش پایانی آن کار می کند.
در عین حال، شناور لوله گذار “آکادمیک چرسکی” در این پروژه کار خود را طبق برنامه به طور کامل به اتمام رسانده است.
نماینده شرکت نورد استریم 2 در مصاحبه با تاس گفت: شناور لوله گذار “آکادمیک چرسکی” کار برنامه ریزی شده برای خط لوله گاز Nord Stream-2 را به طور کامل تکمیل کرده است. بنابراین، تاکنون خط لوله گاز 99 درصد کامل شده است. لنج لوله گذار Fortuna همچنان به کار در بخش نهایی پروژه ادامه می دهد.
اوایل روز چهارشنبه، رینر سیله، مدیر عامل شرکت اتریشی OMV ابراز امیدواری کرد که امسال گازرسانی از طریق این خط لوله انجام شود.
پروژه Nord Stream 2 تکمیل دو خط لوله گاز با ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب در سال را پیش بینی می کند. این خط لوله‌ها از سواحل روسیه شروع شده و با عبور از دریای بالتیک به آلمان کشیده شده اند.
کار روی این پروژه در دسامبر 2019 پس از آنکه شرکت آلسیز سوئیس به دلیل تحریم های آن زمان ایالات متحده، عملیات لوله گذاری را رها کرد، متوقف شد. در دسامبر سال 2020، ساخت این خط لوله پس از یک سال از سر گرفته شد.
این خط لوله 1230 کیلومتری، اساساً از همان مسیر پروژه Nord Stream یعنی مناطق اقتصادی و آب های سرزمینی پنج کشور روسیه، فنلاند، سوئد، دانمارک و آلمان را طی می کند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari