به گزارش اقتصاد نیوز، ایرنا به نقل از   تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی گزارش داد، امروز (جمعه) در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان،‌ ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار، وزش باد شدید موقتی، رعد و برق و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.
فردا (شنبه) و نیز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، کردستان، زنجان، جنوب کرمان، شرق فارس، شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان شاهد رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق خواهیم بود.
بر اساس این گزارش، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق رخ خواهد داد.
از امروز تا سه‌شنبه نیز در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی، وزش باد شدید و خیز گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. امروز و فردا در سمنان،‌ شرق، شمال شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور سرعت وزش باد در برخی ساعات افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق را در پی خواهد داشت .
همچنین در ۵ روز آینده، دریای عمان به ویژه مناطق شرقی دریا مواج گزارش شده است.سازمان هواشناسی حداکثر دمای امروز تهران را ۳۵ درجه همراه با وزش باد و در برخی ساعات همراه با گردوخاک اعلام  کرد.​
اقتصادنیوز: اگر طالبان کابل را به دست بگیرند یا جنگ داخلی دیگری آغاز شود ، هرج و مرج در سراسر منطقه گسترش می یابد.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari