به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایسنا میراحمد منزوی قهرمان پیشکسوت وزنه برداری، مربی و داور بین المللی و از قدیمی ترین دبیران ورزش کشور روز گذشته به دلیل کهولت سن در تهران درگذشت. استاد میراحمد منزوی درسال  ۱۳۰۹ خورشیدی در تهران به دنیا آمد و تحصیلات خودرا در دبیرستان شرف به پایان برد. منزوی به دلیل علاقه‌ی مفرط به ورزش با تشویق دبیر ورزش خود به پرورش اندام و وزنه برداری پرداخت. این ورزشکار ابتدا قهرمان‌وزنه برداری آموزشگاه‌های کشور شد و سپس موفق شد در سال ۱۳۲۸ به مقام قهرمانی کشور دست یابد.
منزوی پس از دوران قهرمانی، مربی و داور بین المللی وزنه برداری شد و درسال ۱۳۴۷ به عنوان مربی تیم ملی وزنه برداری ایران، تیم ملی وزنه برداری کشور را در مسابقات جهانی هدایت کرد. وی در مسابقات جهانی وزنه برداری در سالهای ۱۹۵۷ و ۱۹۶۰ هلسینکی، مسابقات قهرمانی جهان در لهستان به عنوان داور بین المللی قضاوت‌کرد. مرحوم منزوی چندین دیپلم افتخار جهانی از مسابقات پرورش اندام و وزنه برداری اروپا و یک دیپلم افتخار فدراسیون جهانی وزنه برداری به دلیل تجربیات ارزشمندش در زمینه مربی گری و داوری وزنه برداری جهانی دربافت کرد.
میر احمد منزوی که از سوی فدراسیون وزنه برداری کشور به عنوان شایسته قهرمان ملی شناخته شده است در مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی تهران در سال ۱۹۷۴ به دلیل قضاوت های عالی اش در مسابقات وزنه برداری موفق به کسب دیپلم افتخار طلایی این بازی ها شد.
میر احمد منزوی که در قطعه نام آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد  انسانی مهربان بود و در امور خیریه همواره پیشتاز اما چنانکه از نام خانوادگی‌اش پیداست هرگز از خود و موفقیت هایش در ورزش و تلاش هایش در نیکی کردن به همنوعانش چیزی نگفت و بالاخره در ۹۱ سالگی سبک‌بال و آرام چشم از جهان فروبست.
او مربی شاگردان زیادی در وزنه برداری بود که می توان به محمد نصیری و پرویز جلایر اشاره کرد
اقتصادنیوز: رصد بازار خودروهای پرتیراژ نشان دهنده آن است که در اولین هفته مرداد ۱۴۰۰ بازار با رشد ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیون…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari