فرناز فصیحی دونده المپیکی ایران در بخش بانوان:حضور در المپیک را شروع راه دانست و گفت رقبایم عجیب و غریب نیستند.وی در خصوص اینکه این آوردگاه برایش چطور بود عنوان کرد: المپیک برای من کسب تجربه بود.بزرگترین آن بودن در کنار برترین‌های جهان است.فصیحی از طریق سهمیه یونیورسالیتی به بازی‌های المپیک توکیو وارد شد تا دومین زن دونده تاریخ دوومیدانی ایران در المپیک باشد. سیمین صفامهر ۵۷ سال قبل و در المپیک ۱۹۶۴ توکیو در ماده دوی ۱۰۰ متر حضور در این بازی‌ها را تجربه کرد.
 
المپیک توکیو| فصیحی: حضور در المپیک شروع راه بود/رقبایم عجیب و غریب نیستند
به گزارش فارس از توکیو، فرزانه فصیحی بعد از مسابقه خود در دور مقدماتی اظهار داشت: مسابقه خوب بود. المپیک میدان بزرگی است و انتظار نتیجه و تایم بهتر داشتم اما ان شالله به زودی بهتر می شوم؛ این راه تازه شروع شده است.به نیمه نهایی فکر می کردم و اگر رکوردی که در تهران داشتم می زدم می‌رفتم.

وی در پاسخ به این سوال که شب گذشته خوب استراحت کرده و استرسی داشته یا خیر گفت: دیشب خوب بود اما قبل از این یک بار دویده بودم ولی به هر حالا تجربه‌اش بزرگ بود.

دونده کشورمان ادامه داد: خیلی برای این لحظه تلاش کردم و خوشحالم که اینجا بودم. هوا شرجی بود و به خاطر مرحله قبلی خسته شدم.

فصیحی در مورد اینکه رویای او چه بوده تاکید کرد: رویای من همیشه رسیدن به المپیک بود و الان دیگه رسیدن به آن هیچی نیست و باید به رده های بالاتر بروم و رتبه ام بیشتر شود. رقبایم عجیب و غریب نیستند و مثل خودمان بوده آنها دست نیافتنی نیستند.

وی در مورد تاثیر پوشش در عملکردش گفت: نمی توانم بگویم تاثیر ندارد.این دونده سرعتی در پاسخ به این سوال که اکنون بغض داری گفت: الان خیلی خوبم.
فصیحی در خصوص اینکه اگر به عقب بازگردی چه چیزی را تغییر می‌دهی گفت: اگر به عقب بازگردم نمی‌دانم چه چیزی را عوض می‌کنم. تا جایی که می‌توانستم تلاش کردم و یک جلسه تمرین را هم از دست ندادم اما تجربه کسب کردن آسان نیست اما درنهایت به المپیک رسیدم.

دونده کشورمان در خصوص اینکه برنامه اش برای بازی‌های آسیایی چیست گفت:برای آسیایی تلاشم بیشتر می‌شود و تا جایی که بتوانم تلاش می‌کنم مدال بگیرم.
فصیحی که تنها زن دونده ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو  است امروز از رسیدن به نیمه نهایی بازماند و بین ۵۴ نفری که در مرحله مقدماتی مسابقه دادند پنجاهم شد.
او در پایان با ثبت زمان ۱۱.۷۹ ثانیه در جایگاه هشتم گروه خود قرار گرفت و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. 
این دونده در مرحله پیش مقدماتی رکورد ۱۱.۷۶ ثانیه را ثبت کرد و به عنوان نفر اول گروه دوم به مرحله مقدماتی رسید. 
در پایان مسابقات مقدماتی دوی ۱۰۰ متر زنان، ۵۴ ورزشکار مسابقه دادند که فصیحی در مکان پنجاهم قرار گرفت.
اقتصادنیوز: رصد بازار خودروهای پرتیراژ نشان دهنده آن است که در اولین هفته مرداد ۱۴۰۰ بازار با رشد ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیون…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari