زنجان-مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با بهره برداری از طرح دو خطه راه آهن زنجان-تهران، حجم حمل بار و مسافر در این محور افزایش می یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید رسولی قبل از ظهر پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح دو خطه کردن راه آهن محور زنجان-تهران با بیان اینکه این طرح از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان زنجان در سال ۸۳ بوده است، گفت: طرح دو خطه کردن راه آهن محور زنجان-تهران از طرح‌های مهم و تأثیرگذار در حوزه حمل و نقل ریلی است که با بهره برداری از این طرح حوزه حمل و نقل ریلی توسعه می‌یابد.
وی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل ریلی از مهم‌ترین تأکیدات مقام معظم رهبری است، تلاش دولت دوازدهم را در راستای اجرای طرح‌های حوزه حمل و نقل ریلی را یادآور شد و افزود: دولت در تحقق تأکیدات رهبری برنامه ریزی لازم را داشته و اولویت لازم را مدنظر قرار داده است.
رسولی با اشاره به آغاز بهره برداری از پروژه محور ریلی زنجان- تهران توسط رئیس جمهوری، ادامه داد: افتتاح این محور سه مزیت دارد ارتقای امنیت، افزایش حمل بار و مسافر و کاهش زمان سفر و افزایش سرعت را به دنبال دارد.
مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ۲ فاز دیگر نیز با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت قرار دارد که سال گذشته پیشرفت ۴۰ درصدی داشت، تاکید کرد: امروز ۱۰۶ کیلومتر امروز به بهره برداری می‌رسد و در هفته های آینده هم ۱۳۸ کیلومتر بهره بدراری خواهد شد.
رسولی افزود: همچنین امروز ۱۸۲ کیلومتر خط از محمود بافق به زرین‌شهر به بهره‌برداری می‌رسد و طی سال گذشته هم ۹۰ کیلومتر افتتاح شد و امروز هم ۱۸۲ کیلومتر به بهره داری رسید.
وی ادامه داد: طی فعالیت دولت‌های یازدهم و داوزدهم توسعه شبکه ریلی کشور بسیار خوب بوده و با شتاب جلو رفته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari