مدیرعامل راه‌آهن به مزایای خطوط دوم ریلی اشاره کرد و گفت: ارتقای ایمنی، افزایش ظرفیت بار و افزایش سرعت سیر قطار سه مزیت خطوط دوم ریلی است که در شرکت راه‌آهن دنبال می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، سعید رسولی امروز در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز دو پروژه خط دوم ریلی در مسیرهای زنجان ـ قزوین و بافق ـ زرین شهر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه توسعه ریلی کشور با شتاب مناسبی در حال انجام است، گفت: مقام معظم رهبری در بیانات خود به توسعه ریلی تاکید دارند و دولت هم گسترش حمل و نقل ریلی را دنبال می‌کند.
مدیرعامل راه‌آهن به مزایای خطوط دوم ریلی اشاره کرد و افزود: ارتقاء ایمنی، افزایش ظرفیت بار و افزایش سرعت سیر قطار سه مزیت خطوط دوم ریلی است.
رسولی افزود: در دو پروژه‌ای که امروز افتتاح می‌شود در استان‌های زنجان، قزوین،‌ اصفهان و یزد این سه مزیت وجود دارد.
وی ادامه داد: خط دوم ریلی زنجان ـ قزوین در سفر مقام معظم رهبری در سال 83 تصویب شد و امروز 106 کیلومتر آن افتتاح می‌شود، همچنین دو بلاک آن به طول 38 کیلومتر با پیشرفت 65 درصد در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این پروژه مهم در سال گذشته با پیشرفت 40 درصدی در دستور کار قرار گرفت و امروز آماده افتتاح است.
رسولی اضافه کرد:‌ همچنین پروژه دوم، خط دوم محور بافق ـ زرین شهر به طول 182 کیلومتر است که سال گذشته 90 کیلومتر آن افتتاح شد و امروز 182 کیلومتر دیگر این خط افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari