کرج – استاندار البرز گفت: لاین رفت بزرگترین تونل کشور و خاورمیانه در منطقه دو آزادراه تهران – شمال واقع در محدوده جغرافیایی البرز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله شهبازی ظهر پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از طولانی‌ترین تونل کشور و خاورمیانه در منطقه ٢ آزادراه تهران – شمال که با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم اظهار کرد: امروز دستاورد بزرگی پس از سال‌ها انتظار محقق شد و بهره‌برداری از این تونل با افتخار در تاریخ راه‌سازی جمهوری اسلامی ایران ثبت می‌شود.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه آزادراه تهران – شمال بیش از دو دهه است که آغاز شده و بخش مؤثر و بزرگی از آن در محدوده استان البرز قرار دارد.
استاندار البرز بیان کرد: جای خرسندی دارد که در انتهای سال ۹۸ پس از سال‌ها انتظار پس از حل موانع در حوزه‌های استانی و ملی، منطقه یک این آزادراه زیر بار ترافیک رفت.
وی تصریح کرد: ۷۰ درصد راه ۲۲ کیلومتری منطقه دو این آزادراه را تونل تشکیل می‌دهد و باقی نیز پل هستند و بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه و کشور در این مسیر قرار دارد.
کاهش ۳۰ دقیقه‌ای مسیر تهران – شمال
شهبازی خاطرنشان کرد: این منطقه از آزادراه حداقل ۳۰ دقیقه از طول مسیر برای مسافران را کاهش می‌دهد.
وی گفت: کرونا و محدودیت‌های مالی موانع بسیاری ایجاد کردند وگرنه این امکان وجود داشت که هر دو لاین تونل مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
استاندار البرز متذکر شد: در سال ۱۴۰۱ این منطقه به طور کامل زیر بار ترافیک می‌رود و منطقه ۳ آزادراه نیز در استان مازندران در زمان‌بندی ۵ ساله در دستور کار قرار گرفته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari