عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: : امروز اولین قطار باری و محموله سنگ‌آهن معادن یزد به مقصد ذوب آهن پاسارگاد در استان فارس از طریق محور ریلی یزد ـ اقلید جابه‌جا می‌شود.
به گزارش خبرنگار‌ اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدرضا کدخدازاده امروز در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی در موضوع راه‌آهن یزد ـ اقلید اظهار داشت: قطار حامل خانواده معظم شهدا از ایستگاه راه‌آهن اقلید امروز حرکت کرد و با همکاری شرکت راه آهن مقدمات ادامه سفر این عزیزان از طریق راه آهن بافق به مشهد مقدس فراهم می‌شود.
وی افزود: از رویکردهای اصلی در تغییر الگوی حمل و نقل، تغییر الگوی جاده‌ای به ریلی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی است.
کدخدازاده با اشاره به رویکرد حمل بار توسط راه آهن گفت: حمل مواد معدنی و کانی به عنوان بارهای عمده در این خط ریلی در دستور کار است.
عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: استان یزد دارای معادن مختلف است و در مسیرهایی به سمت خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، شمال و جنوب، مراودات ریلی بار وجود دارد.
وی اضافه کرد: فاز یک راه‌آهن یزد ـ اقلید به طول 270 کیلومتر موجب اتصال ریلی استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با سایر استان‌های قیدشده در بالا می‌شود و فاصله مبدا و مقصد در برخی مسیرها تا 310 کیلومتر کاهش می‌یابد.
کدخدازاده گفت: در سال اول بهره‌برداری از این خط ریلی 4 میلیون تن و در افق طرح 7 میلیون تن بار از این خط‌آهن عبور می‌کند.
عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تصریح کرد: امروز اولین قطار باری و محموله سنگ‌آهن معادن یزد به مقصد ذوب آهن پاسارگاد در استان فارس از طریق محور ریلی یزد ـ اقلید جابه‌جا می‌شود.
وی در این حوزه از همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مجری پروژه قدردانی کرد و پس از آن دستور حرکت قطار باری از سوی رئیس جمهور صادر شد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari