هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
به گزارش فاکس بیزینس، با وجود تداوم رشدهای مثبت، انتظار می رود شاهد کندتر شدن رشد اقتصادی آمریکا باشیم.
وزارت بازرگانی آمریکا آمار رشد اولیه سه ماهه نخست امسال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت ۶.۵ درصد اندازه گیری شده که این رقم ۰.۲ درصد بیشتر از رشد سه ماهه قبل و ۲.۰ درصد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است. سطح تولیدات ناخالص داخلی در آمریکا هنوز ۳.۵ درصد نسبت به قبل از آغاز بحران کرونا فاصله دارد.  
این رشد اقتصادی که سومین رشد فصلی متوالی ثبت شده این کشور بوده است، بیش از همه تحت تاثیر رشد نیرومند بخش های خدمات و کالاهای غیر مصرفی قرار گرفته است.
طبق پیش بینی نهادهای مختلف از جمله صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۲۱ نیز مثبت اما کمتر از چین خواهد بود. 
پاول اشورث- کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در موسسه کپیتال اکونومیکس – گفت: خبر خوب این است که سطح تولیدات ناخالص داخلی تقریبا به زمان قبل از آغاز همه گیری کرونا بازگشته اما نباید فراموش کرد که مشکلات زیادی هنوز هم سر راه اقتصاد است. توانایی مصرف کنندگان به دنبال کاهش قدرت پس انداز آن ها کمتر از گذشته و احیای آن زمان بر است. انتظار داریم در ماه های پش رو شاهد رشدی ضعیف تر باشیم. 
آمریکا کماکان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و شمار قربانیان کووید-۱۹ در این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان بوده است. صندوق بین المللی پول انتظار دارد تا رشد اقتصادی امسال این کشور حدود هفت درصد باشد. 
متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۷ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۲۴ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۳۳.۱ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۳۱.۴ درصد بوده است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari