به گزارش اقتصادنیوز ؛  سه خودروساز بزرگ کشور با تولید  ۲۸۹ هزار و ۳۱۱ دستگاه خودرو توانستند نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 11.2 درصدی را تجربه کنند. 
داده های اعلام شده نشان از آن دارد که در ثلث اول امسال گروه صنعتی ایران‌خودرو موفق به تولید ۱۴۵ هزار و ۴۵ دستگاه خودرو شد و رشدی 37.7 درصدی را تجربه کرد. 
این گروه صنعتی توانست در این مدت ۱۰۳ هزار و ۷۶۵ دستگاه در گروه پژو، ۱۲ هزار و ۲۴۶ دستگاه در گروه سمند، ۱۶هزار و ۵۱۶ دستگاه دنا، ۹هزار و ۵۱۲ دستگاه رانا، یک‌هزار و ۸۸۰ دستگاه هایما، یک‌هزار و ۲۳ دستگاه تارا و ۱۰۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کند. پژو ۲۰۰۸ بعد از مدت‌ها به جدول تولید این خودروساز بازگشته است و در سه ماهه نخست امسال هیچ خودرویی از آن تولید نشده بود. 
برخلاف ایران خودرویی ها سایپایی ها در مدت زمان مورد بررسی افت تولید را در کارنامه خود ثبت کردند.  براساس داده های منتشر شده در سامانه کدال در این مدت گروه سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ کشور موفق به تولید ۱۰۹ هزار و ۲۵۸ دستگاه خودرو شد که شامل ۹۵ هزار و ۳۳۵ دستگاه خودرو در خانواده تیبا، هشت‌هزار و ۱۰۸ دستگاه سایپا ۱۵۱ (وانت پراید)، پنج‌هزار و ۷۳۲ دستگاه شاهین و همچنین ۸۳ دستگاه خودروی صادراتی بود. این میزان تولید در مقایسه با چهار ماهه نخست ۹۹ افت ۷.۲۶ درصدی نشان می‌دهد.
داده های اعلام شده همچنین نشان دهنده آن است که در ثلث اول سال جاری  پارس‌خودرویی‌ها نیز با تولید  ۳۵ هزار و هشت دستگاه خودرو افتی 5.6 درصدی داشته اند. تولیدات پارس خودرو شامل ۲۲‌هزار و ۱۸۱ دستگاه در گروه q۲۰۰ (کوئیک)، هفت‌هزار و ۲۹ دستگاه کوئیک معمولی، پنج‌هزار و ۳۰۱ دستگاه در گروه s۲۰۰ (ساینا) و ۴۹۷ دستگاه در گروه برلیانس می شود.  
 
اقتصادنیوز: در هفته اول مرداد ماه ۱۴۰۰، بیش از ۲۰۰ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که نشان‌دهنده ثبت قله شیوع…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari