شرکت اپل امروز اعلام کرد که کمبود قطعات الکترونیکی در جهان باعث خواهد شد تا این شرکت نتواند به میزان برنامه‌ریزی شده آیفون تولید کند.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت اپل ساعاتی پیش گزارش داد که کمبود قطعات الکترونیکی در جهان باعث شده تا این شرکت نتواند به میزان ظرفیتش آیپاد و مک‌بوک تولید کند.
اپل همچنین هشدار داده که از این پس هم کمبود قطعات الکترونیکی باعث خواهد شد تا برنامه‌ریزی تولید آیفون در این شرکت مختل شود. این خبر باعث شد تا ارزش سهام شرکت اپل افت کند.
مدیرعامل اپل طی کنفرانسی در جمع سهامداران این شرکت گفت: اگرچه در سه ماهه سوم امسال کمبود قطعات الکترونیکی تاثیر کمتری را بر تولید اپل نسبت به آنچه انتظار می‌رفت، داشته، اما شرایط در سه ماهه پایانی سال بدتر خواهد شد و باعث خواهد شد تا تولید گوشی‌های اپل مختل شود. پس از این اعلام ارزش سهام اپل 1.7 درصد کاهش یافت و به 144.2 دلار رسید.
به طور کلی ارزش شرکت اپل طی سه سال گذشته حدود دو برابر شده و به نزدیک 2.5 تریلیون دلار رسیده است.
اپل البته گفته فروش محصولاتش در بازارهای جهانی بهبود یافته به گونه‌ای که فروش تولیدات این شرکت در چین در سه ماهه سوم امسال 58 درصد رشد کرده و به 14.7 میلیارد دلار رسیده است.
اپل در همین مدت 81 میلیارد دلار درآمد داشته است که 21 میلیارد آن سود بوده و به ازای هر سهم 1.3 دلار تقسیم سود کرده است.
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید