به گزارش خبرگزاری تسنیم، فریبا گودرزی اظهار کرد: از امروز با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور، تا روز  پنجشنبه در آذربابجان  شرقی و آذزبایجان غربی، اردبیل، گیلان، مارندران،گلستان، خراسان شمالی، کردستان و زنجان و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، قزوین، سمنان و تهران بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.
وی افزود: برای امروز و فردا شدت بارش هایی در  استان های گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی شده است. ضمن اینکه بارش ها تا اوایل هفته آینده ادامه دارد اما از شدت آنها کاسته می شود و نکته دیگر اینکه از امروز تا آخر هفته، در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش هایی از مرکز،  وزش بادهای شدید رخ می دهد  و مناطق مستعد هم خیزش گرد و حاک خواهند داشت. به ویژه منطقه در زابل و شرق خراسان جنوبی این وزش باد شدید می تواند، موجب طوفان گرد و خاک و  شن شود و همچنین سبب کاهش دید و کیفیت هوا در این ماطق باشد.
کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: امروز در جنوب غرب کشور، در ایلام و خوزستان باد و گرد و خاک رخ می دهد و از امروز تا آخر هفته، بیشتر مناطق کشور هوایی خنک تر خواهند داشت. البته این کاهش دما در نوار شمالی کشور محسوس تر بوده و بین 8 تا 12  درجه است و  4 تا 6 درجه میانگین در سطح کشور کاهش دما  خواهیم داشت. ار امروز تا چند روز آینده شرق دریای عمان را با امواج ملایم پیش بینی کردیم، ضمن اینکه از امروز تا پنجشنبه  نیز دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.
به گفته وی، آسمان تهران صاف است و برای بعدازظهر هم افزایش ابر و وزش باد خواهد داشت. امروز در ایستگاه مهرآباد بیشنه دما 38 درجه گزارش شده است که هوای تهران در روزهای پایانی هفته خنک تر می شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari