به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد 450میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا معادل 15درصد سهام این شرکت، امروز(چهارشنبه) به‌عنوان هشتمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “وهامون” در بازار اول فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت 1902 ریال کشف قیمت شد.
این میزان سهام در محدوده قیمتی 1750 تا 1902 ریال برای هر سهم و با سهمیه 840سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه اولیه شد که در نهایت با تخصیص 161 سهم به 2 میلیون و 635 هزار و 801 کد معاملاتی کشف قیمت شد.
گفتنی است تعداد 450میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در حالی امروز عرضه اولیه ‌شد که از این تعداد، 420میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص یافت و تعداد 30میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.
بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.
این گزارش می‌افزاید: سرمایه‌گذاری هامون صبا پنجم مهر سال 84 بصورت سهامی عام تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت های شهر تهران به ثبت رسید و نام شرکت در 16 دی سال 99 از سرمایه گذاری هامون شمال به سرمایه گذاری هامون صبا تغییر یافت.
این شرکت در حال حاضر جزو واحدهای تجاری فرعی سرمایه گذاری صبا تامین و واحد تجاری نهایی سرمایه گذاری تامین اجتماعی است.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari