مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از اتمام ریل‌گذاری قطعه 7 و 8 پروژه چابهار زاهدان حدفاصل خاش تا زاهدان با ثبت چندین رکورد خبر داد.
‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، اسداله حاجی زمانی ‌در تشریح آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان اظهار داشت: این خط آهن به طول 634 کیلومتر از شهرهای چابهار، نیک‌شهر، ایرانشهر، خاش و زاهدان عبور می‌کند که طول آن با احتساب ایستگاه‌ها به 750 کیلومتر می‌رسد و در گام نخست، عملیات ریل‌گذاری قطعه 7 و 8 این پروژه حدفاصل خاش تا زاهدان به طول 155 کیلومتر به اتمام رسید و شهر خاش از طرف زاهدان به شبکه ریلی کشور متصل گردیده است.
وی ادامه داد: در عملیات قطعه خاش- زاهدان قرارگاه موفق شد در مدت دو ماه و نیم در سال جاری بیش از 85 کیلومتر ریل‌گذاری انجام دهد که این حجم، رکورد بزرگی در حوزه ریلی کشور محسوب می‌شود که در همین راستا رکورد بی‌سابقه ریل‌گذاری بیش از 4 کیلومتر در یک روز از موفقیت‌های این ابرپروژه بوده است.
‌حاجی‌زمانی ضمن تشکر از همکاری وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه بزرگ اظهار داشت: پروژه راه‌آهن چابهار-زاهدان استراتژیک‌ترین و بزرگترین پروژه ریلی کشور محسوب می‌شود که نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا خواهد کرد و در قطعه زاهدان-خاش موسسات راهیران، ریل‌گستر، شهید رجایی، پایدارسازان، نصر و راه‌سازه مشارکت داشتند و تمام همت خود را به کار بستند تا این پروژه با سرعت بالایی اجرا شود.
وی تأکید کرد: توسعه حمل و نقل ریلی در راستای ایجاد کریدور ریلی شرق کشور، اتصال کشورهای آسیای میانه و مرکزی به آبهای آزاد و تسهیل و توسعه ترانزیت کالا از سواحل مکران و بندر شهید بهشتی چابهار از مهمترین اهداف پروژه خط آن چابهار- زاهدان عنوان شده است.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari