به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 538میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 521میلیارد تومان در بیش از 742هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد یک هزار و 606واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 316هزار و 516واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت و توسعه معادن و فلزات با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 706میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 685میلیارد تومان در 395هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 176واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 395واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و فرابورس ایران شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پالایش نفت شیراز و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید