به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک ،با دیدن تیتر مطلب حتما پاسخ های بسیاری در ذهن تان شکل گرفت، پاسخ بسیاری از شما بینی، لب و شاید هم چشم است اما باید بگوییم زشت ترین نقطه بدن جای دیگریست که با اقدامات زیبایی نیز نمی توان آن را زیبا نمود. به نظر شما زشت ترین جای بدن کجاست؟ ب 
بکش و خوشگلم کن
انسان زیباپسند بوده و همیشه خواهان زیبایی است چرا که انسان فطرتاً کمال جو است و از آن جا که زیبایی کمال است؛ لذا آن را دوست دارد. امروزه مفهوم و نگرش به زیبایی تغییرات زیادی نموده است.
بسیاری از انسان ها برای زیباتر نمودن خود دست به اقدامات زیبایی مانند جراحی بینی ، تزریق بوتاکس ، جراحی فک و زاویه سازی صورت و… می زنند و از هر ترفند و یا پیشرفت فناوری و پزشکی، برای زیباتر شدن استفاده می کنند البته اقدامات زیبایی تنها مختص دوران معاصر نیست بلکه داروین در سفرهای خود در قرن نوزدهم به پنج قاره ی جهان، به علاقه ی عمومی انسان ها به تزیین خود اشاره کرده است که گاه با درد جسمانی همراه بوده است، بنابراین قاعده ی «بکش و خوشگلم کن» تنها به این عصر اختصاص ندارد.
اقدامات زیبایی که در گذشته بسیاری از افراد برای زیباتر شدن به کار می بردند، امروزه ممکن است به نظرمان عجیب برسند چرا که تغییر معیارهای زیبایی در طی این سال ها، سبب اصلاح و حذف روش های قدیمی شده اند.
 اقدامات زیبایی
بالاخره زشت ترین جای بدن کجاست؟
زمانی که صحبت از زشت ترین جای بدن به میان می آید، به بینی یا چشم و .. خود برچسب نزنید، چرا که زشت ترین جای بدن انسان بینی بد فرم و شکم چاق و برآمده نیست. زشت ترین جای بدن انسان افکار اوست. اگر بینی، دندان ها و یا قسمتی از بدن زشت باشد، می توان با اقدامات زیبایی آنها را اصلاح نمود اما اگر ذهن آدمی پر از افکار منفی، خشم، بدبینی و… باشد، آیا می توان با عمل جراحی ذهن زشت را زیبا کرد. به همین خاطر زشت ترین جای بدن انسان، افکار و چیزهایی است که در ذهن اوست.
 زشت ترین جای بدن
زیبایی در چشم بیننده است
حتما ضرب المثل Beauty is in the eye of the beholder. ” زیبایی در چشم بیننده است را شنیده اید؟” بر اساس تحقیقات راز آنچه مورد تحسین انسان است، در قشر داخلی اوربیتوفرانتال که در پشت چشم قرار گرفته است. با مشاهده یک منظره زیبا این بخش از مغز فعال می شود. پژوهش های صورت گرفته نشان داده است که زمانی که افراد در حال دیدن منظره یا شنیدن موسیقی دلخواه خود هستند، این قشر فعال تر می شود. همچنین با مشاهده تصاویر ناحیه مغزی مرتبط با پردازش بینایی و با شنود موسیقی ناحیه مرتبط با شنوایی فعالتر می شود. ناحیه دیگری به نام ناحیه هسته دمی در نزدیکی مرکز مغز وجود دارد که در زمان فکر به فرد مورد علاقه و دوباره شنیدن یا جست وجو علاقمندی ها فعالتر می شود.
جای زشت بدن  
زیبایی انسان از دید ائمه و معصومین
دوست داشتن زیبایی یک صفت خدایی است و همانطور که گفتیم همه انسان ها زیبایی را دوست دارند اما انسان نباید آن قدر ساده نگر باشد که تنها به ظاهر زیبا توجه کند. زیبایی ظاهر و چهره ماندگارنیست و با مرگ فانی می شود، زیبایی سیرت و باطن است که ماندگار و باقی است و حتی با مرگ نیز از بین نمی رود. راستگویی، درستکاری و … در شادابی و زیبایی روح انسان تاثیر بسیار زیادی دارند.
در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۵ هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین، افت ۱۶ درصدی داشته…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari