بورس
به گزارش اقتصادنیوز ، برای پیش بینی بورس امروز –چهار‌شنبه 6 مرداد- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 8 هزار و 401 واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و 314 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 6 هزار و 142 واحد پائین آمد و در رقم 397 هزار و 760 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 48 واحد افت کرد و به رقم 19 هزار و 219 واحد رسید. در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 87 نماد رشد قیمت و 366 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 19 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 80 درصد بازار افت قیمت داشتند.
روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌های دارویی رازک (درازک)، توسعه معدنی و صنعتی صبا نور (کنور) و پلی پروپیلن جم (جم پیلن) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین (کگهر)، پگاه گلپایگان (غگلپا) و کشاورزی و دامپروری ملارد (زملارد) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.
در بورس نمادهای غمهرا (تولیدی مهرام)، ثامان (سامان گستر اصفهان) و دکوثر (داروسازی کوثر) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان (سدبیر)، صنعتی دوده فام (شصدف) و پگاه فارس (غفارس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌چهار‌شنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه بازار با مازاد عرضه 12 میلیارد تومانی بسته شد.
پیش بینی بورس
در پایان معاملات سه‌شنبه 151 نماد صف فروش و 21 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز دوشنبه 0.18 درصد رشد کرد و در رقم 550 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 18 درصد افزایش یافت و 562 میلیارد تومان شد.
روز سه‌شنبه شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید 291 میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای شاراک (پتروشیمی شازند اراک) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین صف خرید را داشتند.  
روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به غدام (خوراک دام پارس) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 60 میلیارد تومانی داشت. پس از غدام، سنیر (سیمان سفید نیریز) و فجر (فولاد امیرکبیر کاشان) بیشترین صف فروش را داشتند.

روز گذشته شاخص بورس 8 هزار واحد سقوط کرد. این در حالی است که پس از شکسته شدن سقف مقاومت یک میلیون و 312 هزار واحد و روندهای صعودی روز دوشنبه انتظار می‌رفت که بازار بتواند روند صعودی خود را ادامه دهد. اما همان‌طور که در گزارش پیش‌بینی بورس روز سه‌شنبه گفته شد شاخص کل در دو هفته گذشته 2 بار پس از شکستن سطح مقاومت نزول کرده و در کوتاه مدت بوسه خداحافظی بر آن زده است. همان‌طور که در تصویر هم دیده می‌شود در دو مقطع شنبه 19 تیر و یکشنبه 27 تیر شاخص به ترتیب 11 هزار و 306 و 8 هزار و 329 واحد نزول کرد اما پس از آن به روند صعودی خود ادامه داد.
تحلیل گران تکنیکی با استناد به خط روند شاخص کل معتقدند روند تغییرات شاخص صعودی خواهد شد و با توجه به استقرار شاخص بالاتر از سطح یک میلیون و 312 هزار واحد می‌گویند شاخص در حال کف سازی است و دوباره صعودی خواهد شد. 
روند تقاضای بازار نیز نشان می‌دهد که در سه روز اخیر ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام افزایش یافته است. روز گذشته نیز که شاخص‌ها قرمزپوش شدند و 80 درصد نمادها کاهش قیمت داشتند ارزش صف‌های خرید در پایان بازار نسبت به روز قبل رشد اندکی داشت. بنابراین به نظر می‌رسد روند تقاضای بورس نتایج تحلیل‌های تکنیکی را حمایت می‌کند. اما نکته هشدار دهنده برای سهام داران رشد 18 درصدی صف‌های فروش و خروج 158 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس است. اگر این دو روند نزولی تداوم داشته باشند می‌توانند تابلوی بورس را در آخرین روز کاری هفته اول مرداد قرمزپوش کند.
پیش بینی بورس
 
 
صعودی های بازار باور دارند که قیمت دلار پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم سیر افزایشی گرفته است و با آغاز کار ابراهیم…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید