به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، «آنتونی بلینکن» وزیرامورخارجه آمریکا، در جریان سفر خود به هند از کشته شدن شهروندان افغان همزمان با خروج نیرو‌های واشنگتن از کابل ابراز نگرانی کرد.
رویترز گزارش داد،  بلینکن در بخشی از سخنان خود گفت: «تنها راه صلح در افغانستان مذاکره بود که همه طرفین باید آن را جدی بگیرند.»
بلینکن با «نگران کننده» خواندن شدید حمله به غیرنظامیان افغان، مدعی شد: «افغانستان با قساوتی که علیه شهروندان خود دارد این کشور را به دولتی مطرود تبدیل می‌کند.»
او در ادامه افزود: «تنها یک راه برای این کشور وجود دارد و آن هم مذاکره است تا مناقشات با صلح حل شوند.»
در حالیکه اکنون آمریکا پس از ۲۰ سال نیرو‌های خود را از افغانستان خارج می‌کند، نیروهای طالبان هفته گذشته سرتاسر افغانستان و نقاط مرزی این کشور را تصرف کردند.
وزیر امور خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) با همتای هندی خود در دهلی نو دیدار کرد. او در گفت‌وگو با گروهی از سران جامعه مدنی در هتلی در دهلی نو روابط آمریکا و هند را یکی از مهمترین روابط در جهان ارزیابی کرد.
همچنین بناست بلینکن با نارندرا مودی، نخست وزیر هند و دیگر مقامات هندی دیدار کند. آمریکا و هند، دو کشور رقیب چین، در نظر دارند همکاری خود را گسترش دهند و اختلافات خود را حل و فصل کنند و به نظر می‌رسد این سفر نیز در راستای این هدف انجام شده باشد.
این اولین سفر بلینکن به هند از زمان تصدی مسئولیت وی در دوران ریاست جمهوری جو بایدن است. بلینکن سه شنبه شب وارد هند شد و روز چهارشنبه عازم کویت می‌شود.
یک کشور شکست خورده جدید در خاورمیانه هرج و مرج را برای همه ما رقم می زند.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari