ایسنا/همدان رئیس‌اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل استان‌همدان درباره وضعیت تولید لوازم یدکی گفت: با توجه به اینکه کشورهای دیگر دستگاه‌های تولید قطعات لوازم یدکی اساسی را در اختیار ما قرار نمی‌دهند، همدان تولید کننده قطعات غیراساسی مانند فیلترهوا است در حالی‌که ما پتانسیل تولید لوازم یدکی اساسی را در داخل استان داریم.
محمود اهور در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید براینکه ۸۰ تا ۹۰ درصد قطعات لوازم یدکی مصرفی کشور وارداتی است، افزود: در خودروهای نسل جدید ۸۰ تا ۹۰ درصد قطعات مصرفی اساسی وارداتی است اما برای خودروهای قدیمی مانند پراید و پیکان که با وجود اینکه از رده خارج شده‌ اما هنوزهم درحال فعالیت‌اند، قطعات آن‌ها در داخل کشور تولید می‌شود.
وی در ادامه با اشاره برعدم درجه‌بندی کیفی قطعات لوازم یدکی، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات اساسی درحوزه قطعات لوازم یدکی اتومبیل خودرو عدم درجه بندی کیفی بوده که خوشبختانه وزارت صمت طرحی را به تصویب رسانده و به تمامی اتحادیه‌های لوازم یدکی در سراسر کشور ابلاغ کرده که در این راستا هرتولید کننده یا وارد کننده لوازم یدکی موظف به اخذ شناسه برای کالای خود است و خریدار می‌تواند با تلفن همراه خود اصالت کالا را استعلام کند.
اهور با تأکید بر تخلف‌های موجود درحوزه لوازم یدکی، اظهار کرد: بیشترین تخلف مربوط به تسمه تایم است و متأسفانه فروشندگان متخلف، تسمه تایم تقلبی را با مارک اصلی به فروش می‌رسانند و در صورت نامرغوب بودن تسمه تایم و پاره شدن آن در حین روشن بودن خودرو آسیب جدی و هزینه باری را به خودرو وارد می‌کند.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم که لوازم یدکی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های مجاز استان تهیه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف به اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل استان همدان یا اتاق اصناف گزارش دهند.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari