به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، رهبران جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا صبح امروز (سه‌شنبه) به وقت آمریکا «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان این کشور را به بی‌توجهی به وظایف خود در دفاع از ساختمان کنگره در روز حمله مرگبار به آن متهم کردند و از وی خواستند در خصوص نقشش در این حمله خشونت‌آمیز که در آن بیش از ۱۴۰ مامور پلیس زخمی شدند، پاسخ بدهد. 
«کوین مک‌کارتی» رئیس اقلیت جمهوری‌خواهان مجلس خارج از ساختمان کنگره به خبرنگاران گفت: در روز ششم ژانویه ماموران شجاع در موقعیتی آسیب‌پذیر و ناخوشایند قرار گرفتند زیرا رهبری در راس شکست خورده بود. 
به گزارش وبگاه خبری «هیل» نزدیک به کنگره آمریکا، این اتهامات از سوی جمهوری‌خواهان پیش از اولین جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان برای بررسی این حمله مطرح شد؛ کمیته‌ای که در آن هیچ یک از متحدان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا حضور ندارد. 
در نشانه دیگری از این که تا چه میزان بحث در خصوص این حمله در کنگره حزبی شده، جمهوری‌خواهان در کنفرانس خبری قبل از جلسه آغازین تحقیقات هیچ انتقادی را نسبت به ترامپ که طرفداران خود را برای انجام این حمله ترغیب کرد تا مانع تایید شکست خود در انتخابات شود، مطرح نکردند. آن‌ها همچنین از پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا سناتور «میچ مک‌کانل» که در زمان حمله رهبر جمهوری‌خواهان سنا بود به همان اندازه پلوسی مسئول نواقص امنیتی هست یا خیر، امتناع کردند. 
جمهوری‌خواهان در عوض پلوسی را به فعال نکردن گارد ملی از ابتدا و حالا هم امتناع از مواجه شدن با سوالات سخت به دلیل رد کردن حضور «جیم جردن» و «جیم بَنکس» دو متحد ترامپ در کمیته منتخب، متهم کردند. 
دفتر پلوسی در واکنش بیانیه‌ای صادر و اتهامات را رد کرد. اودر این بیانیه یادآوری کرد که رهبران کنگره بر تصمیات روزانه در ارتباط با امنیت کنگره نظارت نمی‌کنند و مسئولیت این کار برعهده هیأت پلیس کنگره است. 
در ادامه بیانیه ذکر شده که رئیس مجلس نمایندگان هرگز درخواست برای فعال کردن گارد ملی را رد نکرد و حالا که کمیته منتخب دو حزبی کار خود را آغاز می‌کند، تنها ابزار باقی‌مانده در زرادخانه جمهوری‌خواهان انحراف، تحریف و اطلاعات غلط است. 
پیش‌تر پلوسی گفته بود که جیم جوردن و جیم بَنکس قانون‌گذارانی که از سوی «کوین مک‌کارتی» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان برای حضور در کمیته بررسی حمله به ساختمان کنگره معرفی شده بودند، هر دو از حامیان دونالد ترامپ هستند و تمامیت و صحت این تحقیقات را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.
کارشناسان آمریکایی می‌گویند کمیته جدید در مجلس نمایندگان از قدرت احضار افراد برای توضیح‌دادن درباره حادثه ششم ژانویه برخوردار است و احتمالا ترامپ را نیز به‌عنوان شاهد احضار خواهد کرد.
ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.
حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند. 
پیش از این، سرپرست نیروی پلیس کنگره آمریکا با اشاره به چالش‌های داخلی که مأموران امنیتی در روز حمله حامیان ترامپ به این ساختمان مواجه بودند، گفته بود آنها حتی نمی‌دانستند که اجازه استفاده از نیروی مرگبار علیه مهاجمان را دارند یا خیر.
حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا استیضاح دوم او در کنگره را رقم زد. با این حال محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا با مخالفت جمهوری‌خواهان مواجه شد و شکست خورد.
در روزی که گذشت طلا و بیت کوین هردو کاهش قیمت داشتند و به نظر می رسد بازار ارز دیجیتالی همچنان بلاتکلیف است.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari