به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت آمریکایی سازنده خودروهای الکتریکی تسلا اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال 2021 تقریباً دو برابر سود کسب کرده است و برای اولین بار درآمد خالص یک میلیارد دلاری را طی سه ماه ثبت کرده است.
این شرکت برای سه ماهه دوم 1.14 میلیارد دلار سود گزارش کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 104 میلیون دلار درآمد کسب کرده بود، ده برابر افزایش نشان می دهد.
بر اساس این گزارش، درآمد کلی تسلا به 10.21 میلیارد دلار رسید و حاشیه سود ناخالص این شرکت 28.4 درصد شد که بیشترین درآمد در چهار فصل گذشته محسوب می شود.
تسلا پیش از این در گزارشی از رکورد فروش خود در این مدت به میزان 201250 دستگاه خودروی الکتریکی خبر داده بود که اندکی از انتظارات این شرکت کمتر بود اما بیشترین رقمی بود که تا به حال در یک دوره سه ماهه فروخته است.
این شرکت در نامه ای به سرمایه گذاران نوشت: به نظر می رسد احساسات مردم و حمایت از وسایل نقلیه الکتریکی در نقطه عطفی قرار گرفته که قبلاً دیده نشده است.
تسلا همچنین اعلام کرد که 23 میلیون دلار به دلیل افت ارزش دارایی های بیت کوین خود ضرر کرده است. این شرکت همچنین با کمبود قطعات، به ویژه نیمه رساناها و تراشه های میکروکنترلر روبرو بوده است که این امر سایر خودروسازان مانند جنرال موتورز و فورد را نیز تحت تأثیر قرار داده است.
کمبود باتری سلولی، تسلا را مجبور کرد تا برنامه خود را برای تولید وانت پیکاپ تا سال 2022 به تأخیر بیندازد.
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، طی اظهاراتی روز دوشنبه خطاب به سهامداران، گفت بسیاری از مشتریان می پرسند که چرا این شرکت خود قطعات لازم را برای مقابله با کمبود تولید نمی کند. وی با خنده گفت: اینطور نیست که شما بتوانید یک (کارخانه) تراشه سازی را به سرعت ایجاد کنید.
با این حال، ماسک اظهار داشت که تسلا در حال همکاری با تامین کنندگان برای رفع کمبودهای فعلی است.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید