قیمت فلزات اساسی به دنبال پیش بینی مثبت صندوق بین المللی پول از اقتصاد جهان و افزایش تزریق واکسن کرونا، افزایش یافت.
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزار فارس، قیمت انواع فلزات اساسی در بازارهای جهانی روند افزایشی به خود گرفته که عمدتا به دلیل رونق گرفتن بازارها و خروج از رکود فعالیت‌های اقتصادی و به ویژه در شرکت‌های بزرگ است.
در حدود نزدیک به دو سال گذشته که ویروس کرونا این مهمان ناخوانده بر فعالیت های اقتصادی در جهان سایه افکنده، به تناسب تاثیرش در بخش‌های مختلف باعث نوسان‌های قیمتی هم شده است، قیمت فلزات اساسی که در ابتدای شیوع این ویروس به دلیل رکود فعالیت شرکت‌ها روند کاهشی داشت، پس از تزریق واکسن در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رونق به شرکت‌های برگشته است و فعال تر شده‌اند.
از سوی دیگر پیش بینی های نهادهای بین‌المللی از جمله صندوق بین الملل پول نیز از چشم انداز مثبت بازارهای جهانی طی دو سال آینده خبر دارد که باعث تحریک تقاضا شده است.
صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرده که اقتصاد جهان در سال2021 به میزان 6 درصد و در سال 2022 به میزان 4 درصد رشد خواهد کرد.
بر اساس گزارش بازار بورس لندن قیمت انواع فلزات از جمله آلومینیوم، مس و روی در یک ماه گذشته افزایش یافته است.­ قیمت آلومینیوم از 2458 دلار در هر تن به ­ 2450 دلار در هرتن افزایش داشته است.
قیمت فلز مس هم از 9333 دلار در هر تن به 9580 دلار در هر تن صعود کرده است.
قیمت فلز روی هم از 2883 دلار در هر تن به 2946 دلار در هر تن جهش یافته است.
جدیدترین قیمت انواع فلزات اساسی در بازارهای بورس لندن که معیار قیمت در سایر بازارهای جهانی نیز هست، به این شرح است:
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari