قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت انتظار برای کمبود عرضه و کم نشدن از میزان تقاضا برای نفت علی رغم بالا رفتن میزان مبتلایان به کرونا به 74.79 دلار در هر بشکه افزایش یافت.
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که سرمایه‌گذاران انتظار دارند عرضه نفت کم باشد و همچنین افزایش واکسیناسیون کمک خواهد کرد که هر گونه تاثیر بالا رفتن شمار مبتلایان به کرونا در جهان بر میزان تقاضا خنثی شود، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.
هر بشکه نفت برنت با 29 سنت افزایش 74.79 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 14 سنت افزایش 72.05 دلار معامله شد.
قیمت شاخص نفتی پس از اینکه آمریکا به علت افزایش موارد ابتلا به کووید 19 هشدارهای مسافرتی به مقصد های اسپانیا و پرتغال صادر کرد، افزایش یافت.
تحلیلگر UBS در یک یادداشت تحقیقاتی نوشت: «با توجه به احتمال پیشی گرفتن افزایش تقاضا بر رشد عرضه در کوتاه مدت، انتظار می رود با کمبود عرضه در تابستان مواجه شویم که سبب افزایش قیمت نفت خواهد شد.»
تحلیلگرانی که آمارهای تردد انسانی را بررسی می کنند همچنان در مورد افزایش تقاضا برای سوخت مطمئن هستند و بر افزایش میزان واکسیناسیون در مقابل مقررات قرنطینه سختگیرانه جدید حساب می کنند.
علی رغم اینکه اوپک پلاس تصمیم گرفته است تا پایان سال میزان تولید خود را افزایش دهد، انتظار می رود که بازارهای جهانی نفت همچنان با کمبود مواجه شوند.
سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمار ذخایر موسسه آمریکن پترولیوم در ساعات پایانی امروز و آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه هستند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari