به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت سکه امامی بی توجه به اندازه رشد قیمت دلار، دیروز مقاومت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را شکست. این فلز گران بها در معاملات شبانه نیز به سرعت وارد کانال ۱۱ میلیون تومانی شد. چنین روند قیمتی را از دو زاویه دید می توان تحلیل کرد.
مبارزه دلار برای ورود به کانال جدید
 
از یک سو ممکن است سکه بازان رفتار هیجانی را در پیش گرفته باشند که با افزایش فروش ها در روز جاری دنبال شود.
حباب-01
با این حال، در دیگر سو ممکن است سکه بازان تصور بدی از وضعیت اقتصادی آینده داشته باشند و با سرعت بیشتری به استقبال رشد قیمت ها رفته باشند. در این سناریو، ممکن است سایر بازارها نیز به سرعت خود را با بازار سکه هماهنگ کنند و دچار رشد قیمت شوند.
امروز قیمت سکه در گام اول برای شکست مقاومت ۱۱ میلیون و ۲۰۰هزار تومان تلاش خواهد کرد. در صورتی که فلز گران بهای داخلی نتواند از مقاومت یاد شده عبور کند، ممکن است زمینه برگشت به سوی محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فراهم شود.
سکه پشت خطی2
به گفته برخی تحلیل گران، رشد مستقل و قوی سکه  پس از تعطیلات کرونایی، می تواند حکایت از انتظارات جدید معامله گران کند.حباب قیمت سکه دیروز به بالای مرز ۲ درصدی رفت، عاملی که نشان می داد سطح تقاضا در اندازه ای بالا رفت که منجر به فاصله گرفتن ارزش بازاری فلز گران بهای داخلی از ارزش ذاتی آن شد.
البته برخی فعالان باور دارند، سکه بازان به امید شکست مرز ۲۵ هزار تومانی دلار خریدهای خود را بالا بردند. با فرض اونس طلای هزار و ۸۰۰ دلاری، برای اینکه حباب سکنه ۱۱ میلیون تومانی صفر شود،‌ قیمت دلار باید تا محدوده ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومانی رشد کند.
سکه حباب
 
اقتصادنیوز: در هفته اول مرداد ماه ۱۴۰۰رکورد جذب نقدینگی از بانک ها شکست.بانک مرکزی در عملیات این هفته خود در بازار…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari