شرکت تولیدکننده سیگارهای مارلبرو اعلام کرد که قصد دارد فروش این برند مشهور را در انگلیس متوقف کند.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، شرکت فیلیپ موریس، تولید کننده سیگار مارلبرو اعلام کرد که در راستای سیاست انگلیس برای متوقف کردن عرضه سیگار در این کشور طی 10 سال آینده فروش برند مارلبرو در انگلیس را متوقف می‌کند. 
جکت اولتسزاک، مدیرعامل فیلیپ موریس گفته که این بخشی از سیاست فیلیپ موریس در راستای کنار گذاشتن تولید سیگارهای متعارف در انگلیس بوده است. 
وی در مصاحبه با روزنامه دیلی میل انگلیس تاکید کرده من می‌خواهم به این شرکت اجازه دهم تا از تولید سیگار عبور کند. من فکر می‌کنم در انگلیس حداکثر تا 10 سال دیگر می‌توان مشکل عرضه سیگار را حل کرد و به خصوص مارلبرو از این کشور جمع خواهد شد. 
احتمالا با حذف سیگارهای مارلبرو از بازار انگلیس مردم یا مجبور خواهند شد عادت سیگار کشیدن را ترک کنند و یا اینکه به سمت عادت‌های جایگزین نظیر سیگارهای برقی یا ابزارهای مصرف تنباکو بروند. 
اولتسزاک می‌گوید: شرکتش به دنبال دنیایی بدون سیگار است و هر چه این اتفاق زودتر بیفتد، برای همه بهتر خواهد بود. در حالی شاهد مطرح شدن چنین اظهاراتی از سوی شرکت فیلیپ موریس بودیم که سال گذشته 25 درصد کل بازار سیگار جهان در اختیار همین شرکت بود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari