ایسنا/خوزستان رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز دلیل گران بودن میوه در بازار را دلال‌ها عنوان کرد و گفت: گرانی میوه فقط مختص به اهواز نیست و به صورت سراسری است.
عبدالرضا جمالی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص بالا بودن قیمت میوه در اهواز اظهار کرد: دلیل گران بودن میوه در بازار، دلال‌ها هستند؛ در بازار میوه سراسر کشور دلال‌هایی کلان وجود دارد که اجازه کاهش قیمت میوه را نمی‌دهند.
وی افزود: گرانی میوه فقط مختص به اهواز نیست و به صورت سراسری است اما کیفیت میوه‌هایی که به عنوان درجه یک وارد اهواز می‌شوند کمتر است و در واقع میوه درجه دو و سه را به عنوان درجه یک می‌فروشند.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: زمانی که میزان موجودی یک نوع میوه در بازار کاهش می‌یابد، نشان دهنده این است که دلال‌ها میوه‌های خود را دپو می‌کنند و با کاهش و یا عدم عرضه میوه در بازار، قیمت را کنترل می‌کنند.
جمالی‌پور افزود: میوه‌های تابستانی در بازار تا روزهای آتی به اتمام می‌رسند و تا مدتی در سردخانه‌ها نگهداری می‌شوند تا نیاز بازار تامین شود.
وی با اشاره به قیمت میوه در میدان تره‌بار اهواز بیان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شلیل در میدان تره‌بار اهواز ۳۰ هزار تومان، هر کیلوگرم آلوزرد ۲۸ هزار تومان، هر کیلوگرم گیلاس تک دانه ۵۰ هزار تومان، هر کیلوگرم خربزه مشهدی ۱۰ هزار تومان و هر کیلوگرم انگور یاقوتی ۲۰ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار اهواز گفت: قیمت‌های اعلام شده صرفا برای میوه‌های ممتاز هستند و میوه‌های درجه یک و دو، قیمت کمتری دارند.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari