معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا اواخر هفته در شرق، شمال‌شرق و جنوب‌شرق کشور و بخش‌هایی از مرکز، وزش باد شدید، پدیده غالب است که در برخی نقاط سبب خیزش گرد و خاک و توفان همچنین کاهش دید افقی می‌شود.
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: از امروز تا اواخر هفته جاری در شرق، شمال‌شرق و جنوب‌شرق کشور و بخش‌هایی از مرکز وزش باد شدید خواهیم داشت که در مناطقی نظیر شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان سبب خیزش گرد و خاک، توفان گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
وی ادامه داد: در سه روز آینده در برخی مناطق آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و هرمزگان همچنین ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. 
اصغری گفت: روز چهارشنبه 6 مرداد با شمالی شدن جریانات مرطوب روی دریای خزر، بارش در استان‌های ساحلی خزر تشدید می‌شود.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در شمال‌غرب، استان‌های واقع در سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال‌شرق کشور بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
اصغری ادامه داد: روز چهارشنبه شدت بارش‌ها در استان‌های واقع در سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی است. 
وی بیان کرد: از چهارشنبه تا پایان هفته با نفوذ جریانات  خنک شمالی، در مناطق شمال‌غرب، شمال و شمال‌شرق کشور کاهش دما را داریم.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد:‌از اواخر وقت فردا 5 مرداد تا پایان هفته دریای خزر و در پنج روز آینده مناطق شرقی دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف، در بعدازظهر قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 39 و 28 درجه خواهد بود.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 51 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 13 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari