به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک ،انوشیروان محسنی بندپی، با اشاره به اینکه فعالیت کارکنان ادارات عادی از امروز به صورت 70 درصد دورکار است، گفت:ساعت کار ادارات تا آخر مرداد از ساعت 7 تا 13 خواهد بود.
هفته گذشته سخنگوی دولت از تعطیلی 6 روزه همه ادارات استان های تهران و البرز، در بازه زمانی سه شنبه 29 تیر تا یکشنبه سوم مرداد خبر داد. به گفته علی ربیعی این تعطیلی بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهور اعمال شد.
در این بازه زمانی همچنین طبق اعلام اتاق اصناف ایران با توجه به تأثیر شناخته شده برخی از مشاغل و فعالیت ها در گسترش بیماری و لزوم جلوگیری از تجمعات به ویژه در اماکن سرپوشیده، در شهرهای قرمز به صورت قاطع و دقیق، فعالیت 7 شغل در فضای سربسته محدود شد.
این مشاغل عبارت بودند از رستوران ها و قهوه خانه ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته، تالارهای پذیرائی، سالن های سینما و تئاتر، پاساژها و بازارهای سربسته، به استثناء پاساژهای تخصصی نظیر لاستیک، قطعات یدکی، آهن آلات، کامپیوتر به جز پوشاک، کیف، کفش و موبایل، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی، شهربازی و باغ وحش ها نمایشگاه های عمومی و تخصصی.
اتاق اصناف ایران همچنین از تشدید نظارت ها بر برخی از مشاغل و بلامانع بودن فعالیت سایر مشاغل مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داده بود. این تشکل صنفی این زمینه به ابلاغیه شماره 66430 و 66448 تاریخ ٢٧ تیر ١4٠٠ و تصمیمات نشست مشترک روز 27 تیر ماه، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد که به ریاست وزیر کشور و فرمانده قرارگاه برگزار شد، استناد کرده است.
تعطیلی 6 روزه بی فایده بود
با وجود این با پایان یافتن شش روز تعطیلی در استان تهران و البرز برای کاهش پیشروی کرونا، مقامات بهداشت و درمان اعلام کردند که این تعطیلی هیچ فایده ای نداشته است.
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت با انتقاد از بی توجهی مردم به دستورالعمل های بهداشتی گفت:یک عادی انگاری در رعایت دستورالعمل ها ایجاد شده و هرکسی به دلیلی رعایت نمی کند.
او افزود:در همین تعطیلات 6 روزه رعایت دستورالعمل ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از 40 درصد رسیده است.
حریرچی گفت شمار بستری ها در موج پنجم، بیشتر از موارد اوج قبلی است.
تجارت نیوز: علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نیز با بیان اینکه بدون حل مشکلات معیشتی مردم لاک داون اجباری شهر (تعطیلی) اقدام موثری برای کنترل کرونا نخواهد بود، بر ضرورت برنامه ریزی برای توزیع بسته های حمایتی برای اقشار آسیب پذیر با هدف مقابله با بیماری تاکید کرد.
در همین حال سخنگوی سازمان نظام پزشکی کشور از وضعیت بد بیمارستان های تهران گزارش داد. او گفت:«ظرفیت پذیرش بیمارستان های دولتی تکمیل شده و دو و نیم برابر ظرفیت بیمارستان ها بیمار کرونایی پذیرش شده است.»
در هفته جاری بانک مرکزی آمریکا تصمیمات تازه ای برای نرخ بهره خواهد گرفت که به نظر می رسد بازار را به شدت تحت تاثیر…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari