اهواز – رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از آغاز توزیع یک هزار و ۵۰۰ تن علوفه دامی در شهرهای گرفتار تنش آبی استان خوزستان و پایین دست کرخه خبر داد.
خدارحم امیری زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کشاورزان و دامداران در شهرها و مناطق پایین دست کرخه در مدت اخیر با مشکلاتی مواجه شده‌اند، بیان کرد: چند برنامه برای حمایت از دامداران و کشاورزان این مناطق که با تنش آبی مواجه شده‌اند در دست اجرا داریم.
وی با اشاره به خسارت‌هایی که دامداران به خصوص آنها که دام سنگین دارند در این مدت متحمل شده‌اند، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های این سازمان توزیع علوفه رایگان در بین دامداران است در شهرهای دارای تنش آبی است. خوشبختانه ۵۰ میلیارد تومان برای تأمین علوفه دامی توسط هیئت دولت به تصویب رسیده برای همین عملیات کاهش خسارت‌های دامداران آغاز شده است.
امیری زاده افزود: بر همین اساس عملیات توزیع یک هزار و ۵۰۰ تن کنستانتره در شهرستان‌های حمیدیه، دشت آزادگان و هویزه که بیشترین تنش آبی را متحمل شده‌اند و دارای دام‌های سنگین بیشتری از جمله گاومیش هستند آغاز شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه دام‌های سبک و سنگین شامل این طرح می‌شوند، ادامه داد: کنستانتره، جو، ذرت، سبوس برای تغذیه دام‌ها در نظر گرفته شده ضمن اینکه با شرکت توسعه نیشکر برای استفاده رایگان دامداران از ۱۰ هزار تن سرشاخه نیشکر هماهنگی لازم صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ هزار تن علوفه دامی در این مرحله در نظر گرفته شده همچنین با هماهنگی شرکت توسعه نیشکر پیتو باگاس نیز بزودی توزیع خواهد شد. در بین محصولات توزیع شده جو، ذرت با نرخ تعاونی می‌باشد و پیتو باگاس و سرشاخه نیشکر رایگان می‌باشد.
امیری زاده با بیان اینکه در شهرستان‌های هویزه، دشت آزادگان و حمیدیه ۳۰ هزار رأس دام سنگین از جمله گاومیش و ۳۴۰ هزار رأس دام سبک وجود دارد تصریح کرد: خوراک دام در شهرستان‌ها با نظارت مدیریت جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و اکیپ دامپزشکی توزیع می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari