هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
دیلی میل گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی دو ساعته خود در آریزونا سعی زیادی کرد تا نام رهبر طالبان را که "مولوی هبت‌الله آخوندزاده" است، به یاد بیاورد اما در مقابل ۵۰۰۰ نفری که  برای این سخنرانی آمده بودند، فقط گفت نام او "محمد" است.
ترامپ با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان گفت: من به رهبر طالبان گفتم، با او حرف زدم و گفتم – بیایید اسمش را محمد بگذاریم – گفتم، محمد ما داریم می‌رویم. او مرد سرسختی است.
رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین بار دیگر به ادعاهای سابقش مبنی بر تقلب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ اشاره کرد و ادامه داد: جو بایدن و دموکرات‌های رادیکال، کشور ما را به خرابه‌ای تبدیل کرده‌اند. من حتی به او باور هم ندارم. نمی‌دانم جو می‌داند که در چه جهنمی است یا نه.
وی که در جمع حامیانش در فونیکس، آریزونا حضور داشت مدعی شد که حزبش انتخابات ایالتی سال گذشته را برده و به طور قاطع پیروز شده است.
ترامپ با قدردانی از کارهایش بابت واکسن کرونا و مقابله با پاندمی آن در آمریکا گفت: می‌دانید که واکسن کرونا یک دستاورد بزرگ بود.
این اظهارات درباره واکسیناسیون در حالی مطرح شده که در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا کرونا بیداد می‌کند و دولت واشنگتن اخیرا گزارش کرد که حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰ مورد ابتلای جدید در روز داشته است.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari