پروژه ملی طرح صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع با حضور رییس مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، صبح امروز دوشنبه (۴مرداد ماه) با حضور قالیباف رئیس شورای مجلس اسلامی و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بهره برداری از طرح ملی صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع آغاز شد.
پروژه مذکور به عنوان یک طرح استراتژیک برای تغییر ریل ساختمان سازی کشور در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح از مهرماه سال ۹۸ آغاز شده و طی آن کشور به دانش طراحی ساخت و نصب ساختمان های مدولار که تاکنون در انحصار دو یا سه کشور بوده است دست یافته است.
در این طرح، چرخه احداث یک ساختمان ۱۲طبقه با زیر بنای حدود ۱۱ هزار متر مربع با ظرفیت تقریبی ۷۰ واحد آپارتمان  از ۳ سال  به حدود ۶ ماه کاهش می یابد.
این طرح مطابق با آیین‌نامه‌های روز دنیا طراحی و از نظر کاهش مصرف انرژی، عایق بندی صوتی و حرارتی، زلزله و آتش سوزی بسیار مناسب است و قیمت تمام شده آن نیز مناسب تر  از سایر روش های مرسوم است.
در این نوع ساختمان ها پرت انرژی به شدت کاهش یافته و نسبت به سیستم سنتی اسکلت فلزی متداول در کشور قیمت تمام شده آن ارزان تر خواهد بود.
در معماری این ساختمان ها آرامش، آسایش، سبک و الگوی جدیدِ مطابق با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی رعایت شده است .
با ایجاد حجم های هندسی مناسب در پلان، نمای ساختمان از مطلوبیت بصری برخوردار گشته و قابلیت تطابق با بافت و اقلیم مناطق مختلف کشور نیز مدنظر قرار گرفته شده است.
تولید و ثبات دانش فنی، طراحی فرآیند تولید، طراحی ماشین آلات خطوط تولید و مونتاژ کارخانه در زمینی به مساحت ۳۰۰هزار متر مربع و ۷۰ هزار متر زیر بنا با ایجاد زیر ساخت بسیار مناسب از جمله انتقال آب غیر شرب و انشعابات گاز و برق و ۲۳۰ هزار متر مربع احداث خیابان های ارتباطی، فضای سبز، شبکه روشنایی و محوطه سازی، همگی توسط متخصصین متعهد و نخبه داخلی در کوتاه ترین زمان ممکن محقق گردید و انشاء الله در تابستان امسال شاهد ساخت اولین بلوک ۱۲ طبقه با این روش خواهیم بود.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari