اردبیل- نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی گفت: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات از سوی بانک عامل، کارخانه سیمان سفید در گرمی احداث می‌شود.
ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: برای احداث این کارخانه معدنی نیز در منطقه شرف‌آباد گرمی شناسایی شده تا با همراهی بانک عامل و سرمایه گذاری خارجی زمینه احداث این کارخانه با سرمایه‌گذاری بیش از یک‌هزار و ۲۳۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر فراهم آید.
وی با بیان اینکه در گرامیداشت هفته گرمی طرح‌ها و پروژه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی و سرمایه‌گذاری، کلنگ‌زنی و یا آغاز عملیات اجرایی آنها را شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: در سفر اخیر معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری به شهرستان گرمی، مقرر شد تا با تأمین اعتبار مورد نیاز ۱۵ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان آسفالت شود.
نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نمایندگان نیز در این حوزه به آسفالت راه‌های روستایی اختصاص می‌یابد تا اصلاح و ترمیم جاده‌های موران و گرمی را شاهد باشیم.
اسماعیلی افزود: در گرامیداشت هفته دولت ۵ کیلومتر از راه‌های آسفالت گرمی به بهره‌برداری برسد و برای ۱۵ کیلومتر نیز با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی به زودی آغاز می‌شود.
وی به سرمایه‌گذاری مناسب شیرآلات قهرمان در منطقه و ایجاد اشتغال برای ۵۵۰ نفر اشاره کرد و ادامه داد: به دنبال سرمایه‌گذاری شیرآلات قهرمان در گرمی، چندین شرکت نیز در این حوزه فعالیت تولیدی خود را آغاز کردند و امیدواریم نتیجه آن به توسعه اشتغال منجر شود.
اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در هفته جاری و در گرامیداشت هفته گرمی بزرگترین شهرک دامپروری با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری شستا در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار کلنگ‌زنی می‌شود تا با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۷۶۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۲۰ نفر این شهرک دامپروری احداث شود.
وی به اخذ مجوزهای لازم برای احداث کارخانه تولید ظروف شیشه دارویی خبر داد و اضافه کرد: با تأمین زمین ۷ هکتاری در گرمی قرار شده این کارخانه با یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای ۱۸۵ نفر به صورت مستقیم احداث شده که در گرامیداشت این هفته این کارخانه که اولین واحد تولید ظروف شیشه‌ای دارو است در گرمی کلنگ‌زنی خواهد شد.
اسماعیلی بیان کرد: قرار است واحدهای تولیدی و صنایع پایین دست پتروشیمی جم نیز در گرمی با جانمایی ۵ هکتار زمین عملیات اجرایی‌اش انجام شود که با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال ۵۰۰ نفر قرار شده از این ظرفیت به وجود آمده در توسعه منطقه استفاده شود.
وی به احداث کارخانه سیمان سفید نیز در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در مجموع ۴ پروژه اشتغالزایی در گرامیداشت هفته گرمی کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی آنها را شاهد خواهیم بود که با اجرایی شدن آنها چهره محرومیت از منطقه رخت بر بسته و برای یک‌هزار و ۶۳۶ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
اسماعیلی میزان سرمایه‌گذاری این واحدهای صنعتی و تولیدی را ۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها فرصت خوبی در مسیر توسعه و تحول گرمی فراهم آید.
نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش اعضای شورای شهر و شهردار گرمی در عمران و آبادانی این منطقه تصریح کرد: قرار است در گرامیداشت هفته گرمی با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان که صرف تملک اراضی شده، اولین چهارراه شهر گرمی بازگشایی شود.
وی از احداث خانه امید برای بازنشستگان در گرمی خبر داد و خاطر نشان کرد: دو موزه در گرمی به همراه پارک علوی در این شهرستان در مجموع با سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
اسماعیلی همچنین از کلنگ‌زنی برای احداث هتل سه ستاره در گرمی خبر داد و اضافه کرد: تلاش بر این است تا این مجموعه‌های زیربنایی در مسیر توسعه گرمی عملیاتی و اجرایی شده تا اهالی و گردشگران و مسافران از آن استفاده کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari