به گزارش اقتصادنیوز، طلای جهانی معاملات روز جمعه را با قیمت حوالی 1803 دلار آغاز کرد، قیمت‌هایی زیر 1800 دلار را به ثبت رساند و به مرز 1790 دلار نیز نزدیک شد. قیمت طلا در ادامه قدری رشد کرد و دوباره بالای مرز 1800 دلار قرار گرفت. طلا در سه روز پایانی هفته گذشته رقم‌هایی زیر 1800 دلار را تجربه کرد و بالای این مرز پایدار نبود و در پایان معاملات روز جمعه روی 1802 دلار قرار گرفت.
عملکرد ضعیف طلا در روزهای پایانی هفته گذشته در حالی اتفاق افتاد که دولت آمریکا با مسائل و مشکلات بودجه‌ای دست و پنجه نرم می‌کند، قرار است وزیر خزانه‌داری آمریکا طی نامه‌ای از کنگره درخواست کند سقف بدهی ایالات متحده را افزایش دهد.
بر این اساس در ابتدای آگوست مصادف با دهم مرداد ماه آمریکا به سقف محدودیت بدهی خود می‌رسد و احتمالا پیش از آن فروش اوراق قرضه ایالتی و محلی به حالت تعلیق در می‌آید، در صورتی که کنگره قبل از موعد اقدام نکند، خزانه‌داری با اقداماتی غیر متعارف از نکول بدهی‌های دولت جلوگیری می‌کند.
فلز گرانبها از چند جهت می‌تواند به این خبر واکنش نشان دهد، در حالت کلی کسری بودجه دولت می‌تواند به قیمت کاهش ارز پول ملی (در اینجا دلار) و در نتیجه رشد طلا منجر شود. از طرف دیگر در صورت موافقت کنگره با درخواست خزانه‌داری سقف فروش اوراق قرضه افزایش می‌یابد و با افزایش فروش اوراق قرضه پول به نوعی قبض می‌شود، البته دولت در نهایت باید این پول را بازگشت دهد، در نتیجه تاثیر کوتاه مدت و بلند مدت این اقدام می‌تواند متفاوت باشد. در حالت کلی افزایش بدهی‌های دولت یک آلارم تورمی است و انتظار می‌رود طلا به این مسئله واکنش مثبت نشان دهد.
قیمت بیت کوین ظهر امروز در حوالی 33 هزار و 693 دلار قرار داشت، تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته مثبت بود و سرمایه بازار این ارز دیجیتال نزدیک به 633 میلیارد دلار ثبت شده بود.
بیت کوین
تغییرات قیمتی 24 ساعته و 7 روزه دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا نیز مثبت بود. قیمت اتریوم ظهر در حوالی 2 هزار و 124 دلار قرار داشت و سرمایه بازار این ارز دیجیتال 248 میلیارد دلار بود.
 
کاملاً ممکن است تنها چیزی که خطرناک تر از داشتن رمزنگاری است ، نداشتن رمزنگاری باشد. به این معنی که ۵۰ سال دیگر ، نوه…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari