انزلی- وزیر راه و شهرسازی گفت: به رغم هماهنگی های صورت گرفته و اقدامات انجام شده روند اجرای پروژه اتصال خط آهن رشت- انزلی- کاسپین به متوسط پیش می رود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی عصر شنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه خط آهن رشت- انزلی – کاسپین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روند اجرای این پروژه با وجود همه هماهنگی و اقدامات انجام شده متوسط است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد زیرسازی طرح انجام شده است، گفت: در برنامه زمان بندی شده پایان شهریور امسال زمان تکمیل و بهره برداری از این طرح اعلام شده بود که به دلیل وجود برخی موانع این زمان بندی محقق نخواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مصالح مورد نیاز روسازی پروژه نیز آماده است، افزود: انتظار داریم طی ماه‌های آینده با همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها این پروژه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی در ادامه اضافه کرد: امیدواریم این پروژه زمستان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.
اسلامی تکمیل هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه قزوین – رشت و اتصال خط آهن رشت- انزلی- کاسپین به شبکه ریلی کشور را دو پروژه مهم در استان گیلان و همچنین طرح‌های ملی برشمرد و ادامه داد: این دو طرح نقش راهبردی در فعال سازی کریدور شمال – جنوب موسوم به نوستراک از طریق ایجاد مسیر موازی در راه فعلی یعنی بندر امیرآباد ایفا می‌کند.
وی همچنین به موضوع مبادلات تجاری با اتحادیه اوراسیا نیز اشاره کرد و افزود: دریای خزر در این زمینه نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند و تکمیل و بهره برداری از این خط ریلی در افزایش سهم ایران در مبادلات تجاری جهانی فراهم کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari