به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا از اعلام روز یکشنبه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سیدعلی مفاخریان در این باره اظهار کرد: در ساماندهی دستفروشان، توجه به معیشت این اقشار در کنار جلوگیری از سد معابر شهر اهمیت ویژه ای دارد و شهرداری تهران نیز به همین علت نگاه حمایتی و انضباطی دارد. 
وی ادامه داد: شرکت ساماندهی برای این که کسب و کار دستفروشان در معابر و خیابان ها باعث سد معبر در تردد نباشد، در ۲۲ منطقه بیش از ۴۰ روزبازار و شب بازار دایر کرده که هر کدام دست کم با  ۲۰۰ غرفه فعالیت می‌کنند. 
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه دستفروشان برای استقرار در این بازارها می‌توانند از طریق سامان بازار ثبت نام کنند، گفت: زیرساخت‌های لازم برای این بازارها تهیه شده است و با هزینه‌های بسیار پایین در اختیار دستفروشان قرار میگیرد.
به گفته وی، برای هر متر مربع از این مناطق ۱۵ هزار تومان مصوب شده است که این مبلغ شامل تخفیف ۵۰ درصدی کرونا می‌شود و با مبلغ متری هفت هزار و ۵۰۰ تومان به دستفروشان داده‌ می‌شود. 
مفاخریان با اشاره به این که برخی معابر جاذبه بالایی برای دستفروشان دارد، ادامه داد: به دلیل موقعیت تجاری و تردد بالا برخی از محورها مورد استقبال شهروندان و دستفروشان قرار گرفته که ممکن است امکان آزادسازی آن اماکن وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: با شناسایی این موارد، تعدادی از  این محورها را به عنوان آزمونه (پایلوت) در نظر گرفتیم تا برای داشته دستفروشی آماده کنیم. 
وی افزود: این محورها باید شرایطی داشته باشند که کم‌ترین آسیب ترافیکی و انضباطی به شهر وارد شود و به شکلی استقرار یابند که حدود و صغور هر دستفروشی مشخص باشد و بساط‌ها بر روی میز قرار بگیرد تا منظر شهری ارتقا یابد. 
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه افراد می‌توانند از طریق سامان بازار برای این محورها هم ثبت تقاضا کنند، تاکید کرد: یکی از این محورها خیابان ولی‌عصر (عج)، حدفاصل میدان ولی‌عصر تا خیابان فاطمی است که به‌عنوان آزمونه انتخاب شده تا بعد از ایام تعطیلی کرونا امکان فعالیت دستفروشان در این‌ محور در ساعاتی از شبانه روز ایجاد شود.
مفاخریان با اشاره دستفروشی در واگن‌های مترو گفت: مردم باید اطلاع‌ داشته باشند که شهرداری تسهیلات لازم را فراهم‌کرده است و خرید آنان از دستفروشان مترو باعث تشدید حضورشان در این محل می شود.
اقتصادنیوز؛ رونی جکسون، نماینده تگزاس و پزشک سابق دونالد ترامپ، که بخاطر ارزیابی‌ اغراق‌آمیز و تملق‌جویانه درباره…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید