به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مسابقه بین دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی  برای افتتاح پروژه‌ در روزهای پایانی دولت شدت گرفته است. در جدیدترین نمونه دبیر  شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرده فردا با دستور رئیس‌جمهور در هفتمین  مرحله  33 پروژه عمرانی، تولیدی و زیربنایی با ارزش 16 هزار و 693 میلیارد ریال در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی افتتاح می‌شود.
طرح‌هایی که به گفته حمیدرضا مومنی ازندریانی، شامل 20 پروژه در منطقه آزاد ارس، 9 پروژه در منطقه آزاد قشم و 4 پروژه در منطقه آزاد کیش است. نکته جالب توجه این‌که فقط سه پروژه منطقه آزاد کیش معرفی شده؛ در این بین مشخص نیست پروژه چهارم که قرار است افتتاح شود، چه طرحی است.
این احتمال وجود دارد به واسطه برخی فشارها از سوی نزدیکان رئیس‌جمهور پروژه چهارم، ترمینال جدید فرودگاه کیش باشد. طرح نیمه‌تمامی که به گفته مهندسان آن در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن بهمن ماه امسال آماده افتتاح خواهد شد.پیگیری‌های تسنیم از روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز در این رابطه به این‌جا ختم شد که شیخ‌زاده از بیان نام پروژه چهارم خودداری کرد.
به گزارش تسنیم، اواسط تیرماه امسال ترمینال جدید فرودگاه کیش در لیست پروژه‌های قابل افتتاح رئیس‌جمهوری قرار گرفت. به دنبال این اتفاق خبرگزاری تسنیم در گزارشی دقیق آخرین وضعیت ترمینال جدید فرودگاه کیش را تشریح کرد و نسبت به عواقب افتتاح زودهنگام آن هشدار داد.
پس از این اطلاع‌رسانی بود که دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اعلام کرد ترمنیال جدید فرودگاه کیش از لیست پروژه‌های افتتاحی حذف شده است. بعد از این اتفاق نیز روابط عمومی منطقه آزاد کیش با اعتراف نسبت به نیمه‌تمام بودن این پروژه اعلام کرد: پایانه فرودگاه کیش به عنوان یکی از بزرگ ترین طرح های دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد که قرار بود در هفتمین دوره وبینار ریاست‌جمهوری با هدف اطلاع‌رسانی عموم هموطنان در زمینه طرح‌های عمرانی و زیرساختی مناطق آزاد طی گزارشی جامع معرفی شود نه این‌که به بهره‌برداری برسد!
به گزارش تسنیم، پایگاه خبری سازمان منطقه آزاد کیش صبح امروز در خبری با تیتر «ترمینال جدید فرودگاه کیش در شرف عملیاتی شدن» به پوشش سفر مشاور روحانی به این جزیره پرداخته است. در بخشی از این خبر آمده است؛ « حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و هیئت همراه در بدو ورود به جزیره کیش در جریان روند پیشرفت عملیات اجرایی سالن جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش قرار گرفت.
طراحی و ساخت ده پل تلسکوپی توسط شرکت های دانش بنیان، آماده سازی 33 هزار مترمربع فضای سبز،تامین 520 پارکینگ خودرو، روشنایی،آسفالت محوطه، پیاده روسازی، اجرای سرامیک محوطه به مساحت 47 هزار مترمربع، عملیات اجرایی سقف کاذب، نصب و راه‌اندازی 4 نوار نقاله از جمله اقدامات انجام شده در سالن جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش است.
البته 4 نوار نقاله موردنظر روابط عمومی منطقه آزاد کیش که قرار است پذیریش و انتقال بار مسافران را جابجا کند فقط نصب شده و تاکنون راه‌اندازی نشده است. دلیل عدم راه‌اندازی نیز نداشتن نرم‌افزار اطلاعات پرواز و نرم‌افزارهای مربوط به پذیرش بار است. منطقه آزاد کیش  هنوز اقدامی برای تامین سیستم‌های موردنظر انجام نداده است. لازم به ذکر است 4 نوار نقاله بخش کوچکی از سیستم پذیرش بار مسافر است که فعلا قابل راه‌اندازی نیست.
پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، شخص مومنی ازندریانی با همراهی یکی از نزدیکان رئیس‌جمهوری برای افتتاح ترمینال جدید ترمینال کیش در پنجشنبه آینده 7 مرداد 1400 همزمان با روز عید غدیر برنامه‌ریزی کرده‌اند. گویا قرار است این پروژه نیمه‌تمام در یک مراسم خصوصی بدون حضور رسانه‌ها با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari