معاون‌ پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی از ۶ مرداد از شمال و شمال غرب وارد کشور می‌شود و در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور و دامنه‌های جنوبی البرز، موجب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد شد.
محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در ساعات بعد از ظهر و اوایل امشب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل، گلستان و شمال آذربایجان شرقی پیش بینی می‌شود؛ همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب غرب کرمان، جنوب فارس، شرق بوشهر، هرمزگان و شمال ارتفاعات زاگرس مرکزی شرایط جوی حاکم است.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه چهارم مرداد در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، هرمزگان و شرق آذربایجان شرقی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب بارش پراکنده خواهیم داشت و این شرایط جوی روز سه شنبه 5 مرداد در اردبیل، برخی نقاط آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی به شمال و شمال غرب کشور از چهارشنبه، در این روز و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در شمال غرب، شمال شرق و شمال کشور، همچنین دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود؛ شدت بارش‌ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در سواحل شمالی کشور خواهد بود و سبب سیل و آب‌گرفتگی معابر می‌شود.
اصغری ادامه داد: روز پنجشنبه هفته جاری بارش پراکنده در سواحل خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می‌شود.
معاون‌ پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: از امروز تا پایان هفته در شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید پدیده غالب است که در مناطقی نظیر خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان سبب خیزش گردوخاک، طوفان گردوخاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده صاف، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 38 و 27 درجه خواهد بود.
اصغری ادامه داد: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای 12 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 50 درجه گرمترین مرکز استان خواهد بود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari