مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در ۵ روز آینده شرق دریای عمان‌ مواج خواهد بود و از اواخر وقت امروز تا یکشنبه دریای خزر نیز مواج است.
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده و امروز بیان کرد: امروز در ارتفاعات استان‌های مازندران، گلستان، سمنان، همچنین شمال آذربایجان غربی و برخی نقاط فارس و هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی‌ ادامه داد: از امروز تا یکشنبه سوم مرداد در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر دما 4 تا 8 درجه کاهش می‌یابد.
وی اظهار کرد: امروز در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید و در برخی نقاط گردوخاک داریم و این شرایط جوی از فردا تا اواسط هفته پیش رو در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور، همچنین بخش‌هایی از مرکز کشور حاکم است.
ضیائیان افزود: روزهای شنبه و یکشنبه پیشِ رو در استان های ساحلی خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود و این شرایط جوی در روزهایی که ذکر شد، در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط فارس و هرمزگان، همچنین جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان حاکم است.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز دوشنبه چهارم تیر در اردبیل و شرق آذربایجان شرقی بارش پراکنده در ساعات بعد از ظهر داریم و روز سه شنبه این شرایط جوی در اردبیل، گیلان، شمال آذربایجان شرقی و غرب مازندران حاکم است.
وی ادامه داد: در 5 روز آینده شرق دریای عمان‌ مواج خواهد بود و از اواخر وقت امروز تا یکشنبه دریای خزر نیز مواج است.
ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف در بعد از ظهر همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 40 و 30 درجه خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 49 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای 15 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari