ستاد فرماندهی پیک بار برق با توجه به افزایش و پایداری دما در اکثر نقاط کشور، بر شرایط ویژه این هفته و استفاده از ظرفیت همه برنامه‌های مدیریت بار و مولدهای اضطراری ادارات تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از توانیر، در نشست فوق العاده ستاد فرماندهی پیک بار ۱۴۰۰ که امروز در مرکز پایش صنعت برق برگزار شد، همایون حائری معاون برق و انرژی وزارت نیرو بر استفاده از همه ظرفیت‌های مدیریت بار تاکید کرد و گفت: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان دستگاه‌ها و نهادها در این زمینه وجود دارد.
حائری افزود: براساس مصوبه‌های صادر شده، همه صنایع، شهرک‌های صنعتی موظف به همکاری با برق هستند.
همچنین محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر نیز در این نشست گفت: برنامه‌های ارائه شده باید با دقت اجرا شود.
وی درعین حال با اشاره به انتصاب فرخزاد به سمت معاون انتقال و تجارت خارجی توانیر و رجبی مشهدی به سمت مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اظهارامیدواری کرد: با توجه به اهمیت حوزه انتقال و تبادلات برون مرزی برق، این بخش باید به صورت ویژه و با دقت پیگیری شود.
در این نشست غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز با اشاره به اینکه در هفته جاری در اکثر شهرها دمای بسیار بالایی را داریم، گفت: هفته نادری را پیش رو داریم و با توجه به شرایط پیش رو، نیازمند استفاده بیشتر از ظرفیت‌های همکاری بخش کشاورزی و سایر پتانسیل‌های مدیریت بار هستیم.
رخشانی مهر تاکید کرد: تا حد امکان باید از اعمال خاموشی بخش خانگی بپرهیزیم.
در عین حال مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران نیز در این جلسه خواستار توجه شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع به دستورات دیسپاچینگ ملی شد و گفت: این هفته ناترازی تولید و مصرف برق به اوج و نیاز مصرف به بیش از ۶۵ هزار مگاوات می‌رسد.
رجبی مشهدی همچنین بر استفاده بیشتر از ظرفیت مولدهای اضطراری ادارات و سایر دستگاه‌ها تاکید کرد و افزود: در این خصوص با توجه به تفاهم نامه امضا شده با بسیج، می‌توانیم از پتانسیل این نهاد نیز استفاده کنیم.
وی با بیان این که نباید خاموشی به بخش خانگی تحمیل شود، یاداور شد: با این حال قرار گرفتن جداول خاموشی‌های احتمالی در سایت‌های شرکت‌های توزیع نیروی برق و اطلاع رسانی آن ضروری است چرا که هموطنان باید بتوانند برنامه‌های خود را براساس این جداول احتمالی، تنظیم کنند.
در این نشست همچنین داوود فراخزاد معاون انتقال و تجارت خارجی توانیر نیز اظهار امیدواری کرد که بخش انتقال کشور بتواند به هماهنگی فنی کامل برسد.
وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم دستاورد صنعت برق در رسیدن به موفقیت ۱۸ سال بدون خاموشی سراسری را حفظ کنیم.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari