به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آمریکایی جنرال موتورز روز جمعه اعلام کرد که پس از دو مورد گزارش آتش سوزی، نزدیک به 69000 خودروی الکتریکی شورولت بولت (EV) خود را در سراسر جهان دوباره فرا می خواند و در صورت لزوم ماژول های باتری معیوب را تعویض می کند.
پیش از این، خودروهای بولت در ماه نوامبر نیز به دلیل خطر آتش سوزی فراخوانده شده بودند و حداقل یکی از دو آتش سوزی جدید در وسیله نقلیه ای رخ داد که قبلاً نرم افزار آن به عنوان بخشی از این فراخوان به روزرسانی شده بود.
آخرین فراخوان پس از آن رخ داد که هفته گذشته شرکت جنرال موتور و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) از صاحبان این مدل خودروها خواستند که پس از شارژ، وسایل نقلیه خود را در خارج از خانه ها پارک کنند.
جنرال موتورز که بزرگترین خودروساز آمریکا است ،همچنین گفت: متخصصان این شرکت و ( شرکت سازنده باتری) ال جی وجود همزمان دو نقص فنی نادر در تولید همان سلول باتری را به عنوان علت اصلی آتش سوزی باتری در برخی از خودروهای برقی شورلت بولت شناسایی کرده اند.
به گفته جنرال موتورز، این شرکت ماژول های باتری معیوب را برای جایگزین کردن فراخوان می کند، اگرچه مشخص نیست که چه تعداد باتری معیوب وجود دارد. این فراخوان شامل 50925 وسیله نقلیه در آمریکا می شود.
جنرال موتورز همچنین اعلام کرد که مهندسان این شرکت و شرکت ال جی در حال تلاش برای “نهایی کردن کلیه مراحل فرآیند فراخوان هستند. این شامل یک پروسه بازرسی بالقوه فروشنده است.
بر اساس این گزارش، جنرال موتورز 9 مورد آتش سوزی کامل در بولت را تأیید کرده است.
این شرکت تأکید کرده است که حدود 69000 صاحب خودروی بولت باید وسایل نقلیه خود را به 90 درصد محدودیت شارژی برگردانند که این شرکت ابتدا به مالکان توصیه کرده بود تا در ماه نوامبر قبل از اتمام اصلاحیه فراخوان استفاده کنند.
سهام این شرکت در معاملات صبح روز شنبه حدود 1 درصد افت داشت.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari