هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
به گفته ارتش دانمارک احتمالا قرار است این ناوشکن و ناوبندر در رزمایش نظامی روسیه که قرار است در روزهای آینده برگزار شود، شرکت کنند.
نیروی دریایی سلطنتی دانمارک تصویری از این دو کشتی نیروی دریایی ایران را در حال عبور از جزیره بورنهلم این کشور منتشر کرد.
مقامات نیروی دریایی این کشور اسکاندیناو بر این باورند که این دو کشتی نظامی-اطلاعاتی راهی «سن پترزبورگ» روسیه هستند.
همزمان به گزارش ایرنا، امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به دعوت وزیر دفاع روسیه برای شرکت در «روز ملی نیروی دریایی روسیه» به این کشور سفر کرد.
به گفته این خبرگزاری ناوبندر مکران که در قالب ناوگروه هفتاد و پنجم، ناوشکن سهند را در این مسیر طولانی پشتیبانی می کند بدلیل عمق کم آب های کرانه ای سن پترزبورگ، در ابتدای کانال ولگا توقف خواهد داشت و در همان محل به مراسم رزمایش می پیوندد.
قرار است این رزمایش دریایی روز یکشنبه آینده برگزار شود.
پیش تر در اواخر ماه مه، نشریه آمریکایی پولیتیکو به نقل از مقامات آمریکایی نوشته بود که این دو کشتی نظامی متعلق به ایران که تصور می شد به سمت ونزوئلا در حال حرکت باشند، مسیر خود را تغییر داده‌اند. پولیتیکو به نقل از سه مقام آمریکایی ادعا کرده بود که کاخ سفید از طریق دیپلماتیک، کوبا و ونزوئلا را تحت فشار قرار داده تا به این دو ناو ایرانی اجازه ندهند که در بنادر آنها پهلو بگیرند.
 
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari