معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶ دستگاه واگن قطار باری که در محدوده راه‌آهن لرستان از خط خارج شده بود به روی خط هدایت شد و تا ساعتی دیگر این مسیر بازگشایی و سیر ایمن قطارها از سر گرفته خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی اظهار داشت: حدود ساعت یک بامداد امروز، 6 واگن از یک قطار باری که از سمت خوزستان به اصفهان در حرکت بود در محدوده راه‌آهن لرستان از خط خارج شد.
وی ادامه داد: از همان ساعات اولیه، همکاران فنی راه‌آهن مشغول عملیات انتقال این واگن ها به روی خط و آزاد سازی مسیر شدند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: هر 6 واگن به روی خط هدایت و بخش زیادی از بازسازی آن قسمت از خط آهن نیز انجام شده است و تا ساعتی دیگر، خط باز شده و سیر ایمن قطار در این مسیر آغاز خواهد شد.
رسولی ضمن عذرخواهی از مسافران قطارهای مسافری این مسیر که در حال سیر بودند گفت: به خاطر بروز این اتفاق، ۴ قطار مسافری که در این مسیر در حال سیر بود، متوقف شد که تلاش خود را برای ارائه خدمات رسانی به مسافران این قطارها انجام دادیم.
مدیرعامل راه‌‌آهن بیان کرد: تعداد زیادی از این مسافران با اتوبوس به مقصد خود به سمت جنوب اعزام شدند و تعدادی اتوبوس دیگر نیز در حال مسافرگیری است و بدین ترتیب سایر مسافران نیز به مقصد خود منتقل می‌شوند.
وی با بیان اینکه تا یک ساعت آینده، این مسیر به صورت ایمن باز خواهد شد، تاکید کرد: ‌‌در شرایط سخت کرونا تلاش کردیم همراه با شرکت‌های مسافری با رعایت فاصله‌گذاری‌ اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و ارتقاء کیفیت در خدمت مردم‌ باشیم.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari