خرم‌آباد- محور ریلی جنوب در حالی همچنان مسدود است که مسئولان از هدایت ۶ واگن به روی خط و بازسازی بخش زیادی از خط آهن بیشه – قارون خبر می‌دهند.
خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: خط ریلی جنوب که از بامداد جمعه مسدود شده همچنان با معطلی قطارهای مسافربری مواجه است. امروز یکم مردادماه ۶ واگن از قطار باری در بلاک بیشه – قارون لرستان از خط خارج و موجب انسداد این محور شد.
این در حالیست که حوالی ساعت ۱۳ امروز جمعه صادق سکری سخنگوی شرکت راه‌آهن در گفتگو با خبرنگار مهر گفته بود: تا ساعتی دیگر قطارهای واژگون شده مجدداً راه‌اندازی و محور بازگشایی می‌شود.
وی افزود: این سانحه هیچ مصدوم یا زخمی در پی نداشته است.
عبدالکریم درویش زاده مدیرکل راه آهن جنوب خوزستان هم به خبرنگار مهر گفت: به دلیل خروج این قطار باری دو قطار مسافری شمالی و دو قطار مسافری جنوبی نیز در مسیر متوقف مانده‌اند ولی کارشناسان در حال تلاش برای رفع مشکل هستند.
با این حال حوالی ساعت ۱۷ خبرنگار مهر از منطقه گزارش داد که همچنان این مسیر ریلی بازگشایی نشده است.
معاون وزیر راه وشهر سازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در آخرین اظهارات گفته است: با تلاش همکاران فنی راه آهن شش واگن قطار باری که از خط خارج شده بود به روی خط هدایت و تا ساعتی دیگر این مسیر بازگشایی و سیر ایمن قطارها در این مسیر از سر گرفته خواهد شد.
سعید رسولی ادامه داد: حدود ساعت یک بامداد امروز، شش واگن از یک قطار باری که از سمت خوزستان به اصفهان در حرکت بود در محدوده راه آهن لرستان از خط خارج شد که از همان ساعات اولیه، همکاران فنی راه آهن مشغول عملیات انتقال این واگن‌ها به روی خط و آزاد سازی مسیر شدند.
وی افزود: هر شش واگن به روی خط هدایت و بخش زیادی از بازسازی آن قسمت از خط آهن نیز انجام شده است و تا ساعتی دیگر، خط باز شده و سیر ایمن قطار در این مسیر آغاز خواهد شد.
رسولی ضمن عذرخواهی از مسافرین قطارهای مسافری این مسیر که در حال سیر بودند گفت: به خاطر بروز این اتفاق ،۴ قطار مسافری که در این مسیر در حال سیر بودند متوقف شد که تلاش خود را برای ارائه خدمات رسانی به مسافرین عزیز این قطارها انجام دادیم.
رسولی خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از این مسافرین با اتوبوس به مقصد خود به سمت جنوب اعزام شدند و تعدادی اتوبوس دیگر نیز در حال مسافرگیری است که سایر مسافرین نیز به مقصد خود منتقل شوند.
به گفته رسولی؛ تا یک ساعت آینده، این مسیر به صورت ایمن باز خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari